Kolejne zatrzymania na koncie grupy „SPEED”.

Celem grupy „SPEED” jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Brawura, przecenianie własnych możliwości w połączeniu z nadmierną prędkością, niejednokrotnie prowadzą do tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Aby przeciwdziałać tym niebezpiecznym zachowaniom, od połowy lipca działa nieetatowy zespół „SPEED”. W jego skład wchodzą między innymi policjanci wydziału ruchu drogowego KPP w Makowie Mazowieckim.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim od początku działania grupy „SPEED” skontrolowali 597 pojazdów, ujawnili 556 wykroczeń kierujących z czego ponad 470 to przekroczenia prędkości. W pięciu przypadkach funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego oprócz ukarania mandatem karnym zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50km/h.

W dniu 3 października 2019 roku około godz. 10:55 w miejscowości Obiecanowo makowska grupa „Speed” zatrzymała do kontroli 57-letniego mężczyznę kierującego pojazdem marki Opel Astra, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 57km/h. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy.


Źródło KPP Maków Maz.
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SmiechNaSali
SmiechNaSali
1 rok temu

no to teraz wszyscy możemy czuć się bezpieczni….

Arczi
Arczi
1 rok temu

Łatwo ich rozpoznac. Jak widzisz w lusterku nową bete ktorej kierowca nie próbuje wyprzedzać na podwójnej ciaglej to na bank policja

Marek
Marek
1 rok temu

400 zł mandatu za przekroczenie prędkości o 57 km/h w terenie zabudowanym. Przecież to jest dosłownie śmieszne. Tysiak powinien być absolutnym minimum.

martyna
martyna
1 rok temu

ze 3 razy klikałam w Yanosiku że BMW jeździ