Kolejne zaopatrzenie od ARM i Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego dla przasnyskiego szpitala.

SP ZZOZ w Przasnyszu został powtórnie doposażony przez Agencję Rezerw Materiałowych (ARM). Jak informuje Dyrektor lecznicy – Grzegorz Magnuszewski, na potrzeby placówki przekazany został analizator immunofluorescencyjny PCL oraz 1 200 sztuk testów PCL Covid 19.

 

Ponadto, w związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia projektów dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 ze środków POIIŚ 2014-2020, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przekazał do Szpitala im. dr. W. Oczko                    w Przasnyszu urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej Easy Pulse, które automatycznie, ze stałą częstotliwością i głębokością prawidłowo uciska klatkę piersiową, zwiększając w ten sposób skuteczność resuscytacji.

– Dostarczany asortyment jest wykorzystywany na bieżąco w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, jak również w innych oddziałach szpitalnych oraz komórkach medycznych placówki. To bardzo cenne i potrzebne wsparcie, które pomoże w bezpiecznym leczeniu naszych pacjentów oraz w walce z epidemią koronawirusa – informuje przasnyski szpital.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments