Kolejne utonięcie. Policja apeluje o zachowanie rozsądku.

W sobotę, 18 sierpnia w godzinach popołudniowych, 41-letni mężczyzna utonął na niestrzeżonym kąpielisku w miejscowości Strzegowo. Policja apeluje o rozsądek.

Mławscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotę 18 sierpnia br. w godzinach popołudniowych. 41-letni mieszkaniec gminy Strzegowo utonął na niestrzeżonym kąpielisku rzeki Wkra w miejscowości Strzegowo.

Tylko w niedzielę, 19 sierpnia podczas kąpieli na akwenach wodnych na terenie Polski utonęło siedem osób, a od 1 lipca br. podczas wypoczynku nad wodą utonęło już 160 osób.

Służby apelują, aby kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności.

Zwracajmy jednocześnie uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami podejmować akcji poszukiwawczej, której powodzenie mogą zapewnić wyłącznie wyszkolone służby.


 

 

Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments