Kolejne sukcesy zawodników LKS „Grom”

Dnia 8 czerwca 2013r. odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Brwinowa w wyciskaniu sztangi leżąc Juniorek, Juniorów oraz seniorów. Z Ludowego Klubu Sportowego GROM w Przasnyszu wystartowało trzech zawodników w grupie seniorów w kategorii do 105 kg. Ważący 95 kg Piotr Długoszewski wywalczył złoty medal zaliczając 220 kg. Tym ciężarem pokonał byłego Wicemistrza Europy w trójboju siłowym Grzegorza Skowrońskiego. Piotr Długoszowski jest aktualnym Mistrzem Pucharu Polski z Tarnobrzega i Wicemistrzem Polski z Kielc.

Drugim zawodnikiem, który spisał się na medal był Damian Dobrzyński. Przy wadze 108 kg, wycisnął 207,5 kg zdobywając srebro w kategorii wagowej do 115 kg. Zawodnik ma potencjał by uzyskać lepszy wynik i jest to tylko kwestia czasu.

Trzecim zawodnikiem w kategorii do 125 kg był Kamil Dobrzyński, który zdobył srebrny medal. Kamil na co dzień zajmuje się kulturystyką, ale jak widać jest zawodnikiem wszechstronnym.

Zawody rozgrywane są cyklicznie co roku, gromadzą czołówkę zawodników z Polski. Tegoroczne zawody odbyły się na bardzo wysokim poziomie.

Start zawodników uważam za udany i dziękuję wszystkim którzy nas wspierają i kibicują.

Dnia 15.06.2013 r w Mławie został rozegrany ogólnopolski turniej w wyciskaniu sztangi leżąc seniorów.

Z LKS GROM Przasnysz, w kategorii wagowej do 105 kg, wystartował Piotr Długoszewski ważący 94 kg. Tym razem uległ Grzegorzowi Skowrońskiemu z Augustowa. Skowroński zaliczył 222,5 kg, a Piotr Długoszewski 220 kg. W trzeciej próbie Piotr zaatakował 225 kg, niestety zabrakło mu zaledwie 2 cm by zaliczyć ten ciężar. Wyniki Piotra są wynikami zdecydowanie na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w tym roku w Będzinie. Liczymy na to, że Piotr wygra rywalizację w swojej kategorii wagowej. Trenerem zawodników LKS „Grom” jest Cezary Pykała.