Kolejne próby wyłudzeń w Przasnyszu. Grożono seniorce.

Oszuści nie mają wakacji, w czwartek w Przasnyszu odnotowano kolejne próby usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”. Jeden przypadek wyłudzenia był podszyty groźbą. Jak widać bandyci nie cofną się przed niczym.

 

Oszuści imają się wszelkich sposobów, aby oszukać swoje ofiary. Tym razem nieznany sprawca usiłował dokonać oszustwa, podając się za funkcjonariusza policji. Drugi przypadek był jeszcze dziwniejszy, bowiem mieszkance Przasnysza grożono „uśpieniem”. Śledczy nie mają złudzeń, że była to kolejna próba dokonania oszustwa.

– 20.08.2020 r. o godz. 10:30 41- letnia mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że zadzwonił do niej nieznany mężczyzna i podając się za policjanta, poinformował ją o tym, że grupa przestępcza ma wyłudzić z banków kredyty na jej nazwisko. Czujna mieszkanka Przasnysza rozłączyła rozmowę telefoniczną, a o całym zajściu powiadomiła prawdziwych policjantów – dowiedzieliśmy się w KPP w Przasnyszu.

 

Niespełna półtorej godziny później zgłoszono kolejną próbę wyłudzenia.

– O godzinie 12:00 przasnyska policja została powiadomiona przez 72-letnią mieszkankę Przasnysza o tym, że kilka minut wcześniej zadzwonił do niej nieznany mężczyzna i powiadomił o tym, że zostanie „uśpiona”. 72-latka, nie tracąc zimnej krwi, poinformowała mężczyznę, że dzwoni na policję. Słysząc to sprawca rozłączył się – powiedział rzecznik KPP w Przasnyszu asp. sztab. Krzysztof Błaszczak.

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments