Kolejne prawo jazdy zatrzymane na ul. Kolejowej w Przasnyszu.

Wczoraj, 10 lipca 2019 roku,  patrol ruchu drogowego na ul. Kolejowej w Przasnyszu  zatrzymał do kontroli 19-latka kierującego mazdą, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h.

Ulica Kolejowa jest jedną z dłuższych ulic Przasnysza co powoduje, że kierowcy na tym odcinku bardzo często przekraczają dozwoloną prędkość. Powyższy fakt mieszkańcy ul. Kolejowej oraz ulic przyległych wielokrotnie zgłaszali za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa.

Prędkość jaką wskazał miernik prędkości 19-letniemu kierującemu mazdą to 109 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. Różnicę 59 km/h jaką wykazało policyjne urządzenie, a prędkością dozwoloną na tym odcinku drogi młody kierujący tłumaczył pośpiechem. Za popełnione wykroczenie 19-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, 10 punktami karnymi, a swoje pierwsze prawo jazdy, które posiadał od roku, stracił na 3 miesiące.

Pamiętajmy o tym, że zgodnie z obowiązującym prawem policjanci zatrzymają kierującym uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zbudowanym. Jeśli kierowca mimo tego dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Natomiast kolejna już trzecia „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i obowiązkiem ponownego zdawania egzaminu.

Nadmierna prędkość to nadal główna przyczyna wypadków do jakich dochodzi na naszych drogach ,w tym tych najtragiczniejszych w skutkach.


Źródło KPP Przasnysz

1
Skomentuj artykuł

avatar
1 Liczba wątków
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
1 Comment authors
Waldi Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Waldi
Gość
Waldi

przy tej prędkości to faktycznie ciężko żeby mu nawet yanosik pomógł…