Kolejne pieniądze na sprzęt komputerowy dla szkół w powiecie przasnyskim.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowano o kolejnej, nowej transzy środków finansowych przeznaczonych na zakup laptopów i komputerów dla uczniów. Na ten cel rząd przeznaczył 180 milionów złotych. Resort ma namawiać gminy, aby sprzęt trafiał do rodzin wielodzietnych oraz do rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami.

 

Od 15 maja rusza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie zakupu sprzętu. To gminy mają zadecydować do kogo on trafi.

– To gminy będą decydowały, komu będzie udzielane wsparcie. Nie będzie to musiało być adresowane do rodzin wielodzietnych, ale będziemy zachęcali, do tego, żeby właśnie w stronę tych uczniów, tych rodzin pomoc była kierowana w pierwszej kolejności – mówił minister.

Procedura ma zostać maksymalnie uproszczona. Wnioski będą składane do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Podobnie, jak w poprzednim programie dofinansowanie obejmie zakup komputerów, laptopów, ubezpieczenia sprzętu, a także odpowiedniego oprogramowania, czy też mobilnego internetu.

-To dla nas bardzo dobra wiadomość, że jest kolejna transza pieniędzy, które możemy przeznaczyć na dofinansowanie szkół i samorządów. Dzięki temu już kilkadziesiąt tysięcy tabletów, czy laptopów trafiło do samorządów. Teraz kolejna transza – dodaje Piontkowski.

Opublikowana została również lista wszystkich jednostek samorządu terytorialnego z kwotami dofinansowania. Najwięcej pieniędzy otrzyma gmina Chorzele.

Miasto Przasnysz – 105 tys. złotych

gmina Przasnysz – 95 tys. złotych

gmina Czernice Borowe – 55 tys. złotych

gmina Krasne – 45 tys złotych

gmina Krzynowłoga Mała – 75 tys. złotych

gmina Jednorożec – 105 tys. złotych

miasto i gmina Chorzele – 115 tys. złotych.

 

w.b.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments