Kolejne oszustwo na koronawirusa. Nie klikajcie w link. PKO BP ostrzega!

Niestety oszuści postanowili dorobić się na panice i poczuciu niepewności. Zaczynają pączkować kolejne metody wyciągnięcia pieniędzy z kieszeni łatwowiernych Polaków. Pomysłowość kanalii, wykorzystujących nadzwyczajne okoliczności związane z epidemią, nie zna granic. Informujemy o kolejnej metodzie oszustów.

 

Panikę związaną z koronawirusem próbują wykorzystać oszuści, którzy w epidemii upatrują szans na łatwy zarobek. Do osób w całym kraju trafiają wiadomości o rzekomej konfiskacie pieniędzy zgromadzonych na bankowym koncie. Zgodnie z treścią wiadomości, miałyby one trafić do rezerw krajowych NBP na mocy specustawy dotyczącej koronawirusa.

Wiadomość zawiera link, który ma zachęcać do zalogowania się do bankowości online, co według oszustów ma pozwolić na zatrzymanie 1000 zł na naszym koncie.

 

„Informacja jest fałszywa, a link kieruje do strony podstawionej przez przestępców. Prosimy nie klikać w link i skasować wiadomość” – informuje PKO BP

Największy bank w Polsce przestrzega przed tą formą oszustwa, a my czujemy się w obowiązku przekazać tę informację dalej, ponieważ kliknięcie link nie spowoduje zaoszczędzeniem pieniędzy, a może skutkować ogołoceniem naszego konta przez oszustów.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments