Kolejne osoby bezrobotne otrzymały wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

W poniedziałek, 4 marca 2019 roku, w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Przasnyszu odbyło się uroczyste podpisanie umów w sprawie udzielenia jednorazowych dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wsparcie zostało udzielone pięciu osobom, z czego jednej osobie ze środków Funduszu Pracy, a czterem kolejnym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nowo powstałe działalności to m.in. usługi informatyczne i usługi kosmetyczne.

W spotkaniu wziął udział Starosta Krzysztof Bieńkowski, Jadwiga Żuber Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu oraz pracownik ZUS Przasnysz.

Starosta życzył młodym przedsiębiorcom udanego startu w biznesie oraz utrzymania i rozwijania prowadzonej działalności. Zapewnił, że Zarząd i Rada Powiatu będą wspierać lokalnych adeptów biznesu oraz inicjować działania proinwestycyjne i proprzedsiębiorcze, zarówno przez projekty Powiatowego Urzędu Pracy, jak też w ramach tworzonego Centrum Aktywizacji Biznesu. Zaprosił też do tworzonej powiatowej rady przedsiębiorczości, którą starosta ma zamiar powołać do życia.

 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments