Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w tym miesiącu.

To już czwarte obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w tym miesiącu. Przedwczoraj około godz. 21:00 małżeństwo z Ciechanowa nie dopuściło, aby po naszych drogach poruszał się pijany kierowca, który stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. To kolejny przypadek, gdy mieszkańcy stanowczo reagują na nietrzeźwość na drogach.

Mieszkańcy Ciechanowa jechali za fordem od ulicy Płońskiej w Ciechanowie. Kierowca tego pojazdu jechał całą szerokością drogi. Jego tor jazdy wzbudził u zgłaszającego podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy. O swoich podejrzeniach poinformowali Policję. Gdy ford skręcił w ulicę Wieniawskiego, kierowca citroena zajechał mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę. Jak się okazało kierowca forda był kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 62-letni mieszkaniec Ciechanowa miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

To co cieszy to fakt, że policjanci coraz częściej mogą liczyć na to, że w walce o trzeźwość na drogach wspierają ich obywatele, odczuwający współodpowiedzialność za poziom bezpieczeństwa na drogach i gotowi są do prawidłowej reakcji, skutkującej wyeliminowaniem z ruchu bezmyślnego i groźnego kierującego.

Przypominamy!

Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów silnikowych, a także rowerzystów.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.


Źródło KPP Ciechanów
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Greg
Greg
1 rok temu

Państwo prawa