Kolejne nielegalne wyroby tytoniowe skonfiskowane.

Policjanci zatrzymali 49-latka i zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że uszczuplenie wpływów do skarbu państwa wynikające z niezapłaconej akcyzy może wynieść około 47 tysięcy złotych.

 

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawnili kartony z papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczono ponad 40 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę około 47 tysięcy złotych.

Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzuty przechowywania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Za to przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat

Źródło KPP Ciechanów
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mokre
mokre
7 miesięcy temu

głupi rząd zawsze będzie tracił

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
odpowiada  mokre

A co niby jest głupiego w akcyzie na papierosy? Mają kosztować 6 zł? I tak leczenie palaczy kossztuje więcej niż wpływy z tytułu VATu i akcyzy ze sprzedaży papierosów.

Syn Zenka
Syn Zenka
7 miesięcy temu

Ja rzuciłem to gówno i mam spokój 🙂 Kasa w kieszeni i darmozjadów nie karmie.

Tomek
Tomek
7 miesięcy temu

Z większoścą Twoich wpisów się nie zgadzam ponieważ komentujących obrażasz.Ale tym razem mądrze tzn.merytorycznie napisałeś.