Kolejne 40 milionów złotych dla Powiatu Przasnyskiego!

29 maja 2015 roku starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, wicestarosta Jarosław Tybuchowski oraz skarbnik powiatu Anna Tworkowska podpisali w Warszawie umowę na kolejną niemal czterdziestomilionową dotację przeznaczoną na budowę infrastruktury poprawiającej przasnyską przestrzeń gospodarczą.

Możemy pozyskać i wykorzystać jeszcze więcej…

Na sesji Rady Powiatu starosta przasnyski mówił, że nie brak pieniędzy jest naszym problemem, ale możliwość ich przerobienia na pożyteczne cele. Pieniędzy pozyskujemy i mamy wystarczająco dużo. Jednak ich wykorzystanie wymaga ogromnego wysiłku i zaangażowania. Tymczasem pracownicy Starostwa i instytucji powiatowych są nadmiernie absorbowani przez dwóch radnych powiatowych zapytaniami publicznymi i interpelacjami nie wnoszącymi nic do sprawy rozwoju powiatu. Urzędnicy muszą zostawiać pilne przetargi, budowy i rozliczenia dotacji, projekty, dla wykonywania wieloletnich wstecznych zestawień, a to wydatków na utrzymanie dróg, a to pozwoleń na budowę, a to wykupów gruntów, a to kontroli, a to audytów, a to decyzji, a to postanowień itd., itp. Są to pytania o tzw. „zeszłoroczny śnieg”. Jednak za brak odpowiedzi w ustawowym terminie grozi, jak sam jeden z radnych powiedział, nawet więzienie. Nikt nikogo nie karze za nic nie robienie. Ale za opóźnienie w  wykonaniu bzdurnych zestawień danych, tak.

…ale pozwólcie nam pracować i nie blokujcie najaktywniejszego powiatu w Polsce

Dlatego pracownicy, zamiast wykorzystywać fundusze unijne, norweskie i krajowe, ślęczą nad przygotowaniem odpowiedzi dla Jaśnie Pana radnego. Taki radny kosztuje społeczność powiatu nie kilkaset zł miesięcznej diety, ale miliony, a wkrótce może i dziesiątki milionów nie wykorzystanych przez powiat szans. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to celowy sabotaż, na dodatek robiony pod hasłami lokalnego patriotyzmu. To jest próba zablokowania najaktywniejszego powiatu w Polsce. Od środka łatwo wszystko popsuć. Nad budową Airbusa pracowało setki naukowców, inżynierów i robotników, ale rozbił go w kilka minut sfrustrowany z powodu kobiety pilot – idiota, uśmiercając nic nie winnych pasażerów. Do włożenia kija w szprychy nie potrzeba żadnej szkoły. Trudniej będzie naprawić rower i wyleczyć człowieka po upadku.

Tylko w tym roku pozyskaliśmy więcej niż inne powiaty przez 16 lat

Powiat przasnyski może w tym roku przeznaczyć na inwestycje co najmniej 64 mln zł. Jest to kwota większa niż przeciętny powiat w Polsce wydał w ciągu całych 16 lat istnienia powiatów. Możemy w tym roku jeszcze tę kwotę podwyższyć, ale pozwólcie nam pracować.

 Zarząd Powiatu


Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments