Kolejna umowa na dokończenie uzbrojenia technicznego w strefie w Chorzelach podpisana.

W wyniku rozstrzygnięcia przetargowego wyłoniony został wykonawca na dokończenie bocznicy kolejowej w Strefie Gospodarczej w Chorzelach. W dniu 15 listopada 2018 została podpisana umowa z firmą GÓR-TOR z pow. mławskiego. Prace rozpoczną się od zaraz.

Strefa Gospodarcza w Chorzelach nie jest jeszcze dokończona od strony drogi krajowej nr 57. Pieniądze na jej dokończenie Starostwo Powiatowe w Przasnyszu pozyskało z Unii Europejskiej na początku 2018 r., jednak wcześniejsze przetargi nie doprowadziły do wyłonienia wykonawcy, gdyż rok 2018 generował zbyt wysokie ceny.

Kolejny przetarg przyniósł jednak oczekiwane rozstrzygnięcie i projekt unijny na dokończenie uzbrojenia strefy w Chorzelach wejdzie w fazę realizacji.

Projekt zakłada dokończenie bocznicy kolejowej, dróg powiatowych, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych, wodociągów.

Po zakończeniu projektu przedsiębiorcy będą mogli nabyć od powiatu kolejne 40 ha gruntów uzbrojonych technicznie.

Przypominamy, że ok. 100 ha wcześniej uzbrojonych gruntów znalazło już nabywcę. Powstanie na nich fabryka sklejki lub fabryki z branży motoryzacyjnej.

Umowę ze strony powiatu podpisali Zenon Szczepankowski-starosta, Jarosław Tybuchowski-wicestarosta i Beata Czaplicka- skarbnik.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments