Kilkadziesiąt przypadków COVID-19 w powiecie przasnyskim. Dwie osoby zmarły.

Z informacji uzyskanych w poniedziałek 21 września od dyrekcji przasnyskiego szpitala wynika, że dwie osoby z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 zmarły i dramatycznie wzrosła liczba zakażeń. Sanepid przewiduje, że w najbliższych dniach na kwarantannę trafią setki mieszkańców powiatu. Kwarantanną objęto już część władz samorządowych. Jest niemal pewne, że powiat przasnyski znajdzie się w żółtej strefie, niewykluczona jest czerwona.

 

– Ognisko związane z przasnyskim szpitalem liczy 28 osób, z czego 21 osób to personel – poinformował dyrektor szpitala w Przasnyszu Grzegorz Magnuszewski. – Osoby z wynikami dodatnimi zostaną przekazane do szpitali zakaźnych, pozostali pacjenci, pozostają pod opieką lekarską w oddziale i będą mieli powtórzone badania w 7. dobie. Szpital przeprowadził izolację pacjentów zdrowych od zakażonych. Na izolację trafili również wszyscy członkowie personelu, u których teksty wykazały wynik pozytywny. Osoby ze skierowaniem do szpitala i wymagające hospitalizacji będą częściowo diagnozowane na SOR. W przypadku konieczności leczenia na oddziale internistycznym będą przekazywani do szpitali sąsiednich. W tej chwili oddział wewnętrzny przasnyskiego szpitala jest zamknięty, pozostałe poradnie i oddziały działają normalnie – usłyszeliśmy.

Jak udało nam się dowiedzieć, dwie osoby z wynikami pozytywnymi na COVID-19 zmarły. Cierpiały na inne schorzenia, które uznano za bezpośrednią przyczynę zgonów. Byli to pacjenci w zaawansowanym wieku.

Mimo dość dramatycznych doniesień dyrektor SPZZOZ w Przasnyszu pragnie uspokoić, że mimo przejściowych trudności i wyłączenia jednego z oddziałów placówka stara się funkcjonować normalnie. Jednocześnie prosi pacjentów o wyrozumiałość oraz przestrzeganie zasad społecznego dystansu i zachowanie reżimu sanitarnego. Zapewnia także, że o dalszej sytuacji będzie informować na bieżąco.

Sanepid przewiduje, że jeszcze dziś liczba zakażonych w naszym powiecie może przekroczyć 40 osób, zaś setki mieszkańców trafią na kwarantannę.

Dany powiat trafia do strefy żółtej jeśli odnotowano w nim od 6 do 12 zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Do strefy czerwonej – z szerokimi obostrzeniami – powiat trafia, kiedy liczba dodatnich przypadków przekroczy 12. Powiat przasnyski według danych na dzień 30 czerwca 2019 r. liczył 52 676 osób, co oznacza, że wprowadzenia strefy żóltej w naszym powiecie wystarczy około 32 przypadków. Decyduje o tym algorytm Ministerstwa Zdrowia. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

 

M. Jabłońska


 

 

guest
43 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

To było niestety do przewidzenia….

Last edited 1 miesiąc temu by Marek (prawdziwy)
Bolek
Bolek
odpowiada  Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

teee w tych chorzelach nic zupełnie sie nie dzieje że włazisz na forum tak często

Kazik
Kazik
1 miesiąc temu

Imprezy starosty z ciąganiem dzieci po powiecie dla nagród, a tak naprawdę dla PR przynoszą efekty? A gdzie były maseczki, płyn do dezynfekcji, dystans???

Barnabesku
Barnabesku
odpowiada  Kazik
1 miesiąc temu

Jakie dzieci? Nic takiego tu nie czytam.

Wojt
Wojt
odpowiada  Kazik
1 miesiąc temu

W szpitalu personel chodzi w maseczkach, przyłbicach, rękawiczkach, a mimo to się zarazili. Testy wyszły pozytywne, ale czy ktoś ma objawy? Włącz myślenie.

Zbych
Zbych
odpowiada  Wojt
1 miesiąc temu

Maseczki i przyłbice nie są po to żeby cię ochronić, tylko po to abyś ty sąsiada albo sąsiad ciebie nie opluł wirusem na odległość 2 metry.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu

Czyli osoby które zmarły miały choroby współistniejace rozumiem, więc proszę nie wprowadzanie ludzi w błąd że osoby umierają na Covid-19 tylko umierają na starość i na inne choroby współistniejace. Pozymakjcie nas w domu ,gospodarka jestem ciekawa za co będziemy żyć i za co nasze dzieci będą jadly. Chyba że rząd będzie dawał kase na utrzymanie rodzin.

Włodi
Włodi
odpowiada  Anonim
1 miesiąc temu

Cierpiały na inne schorzenia, które uznano za bezpośrednią przyczynę zgonów. Byli to pacjenci w zaawansowanym wieku.

Wystarczy czytać ze zrozumieniem.

Marta
Marta
1 miesiąc temu

Co za bzdury …proszę przeczytać ten artykuł ze zrozumieniem. Co z ludźmi, którzy chorują przewlekle od wielu lat ? I nie mogą dostać się do lekarza. Znając życie to większość z tych przypadków to przypadki bez objawów… Nie CoVid nas zabije a głupota ludzka brak empatii i znieczulica.

Apsik.
Apsik.
1 miesiąc temu

Czyli lockdown jesienny będzie, sprawdza się to co mówiono wiosną”kolejny na jesieni”. Przecież banksterzy muszą zarobić a potulne goje im pomagają.

Marta
Marta
odpowiada  Apsik.
1 miesiąc temu

nietety zaraz mateusz bankowiec powie że jako Polska pożyczymy bilion euro na „walkę” z covid… przeciez to jest kradzież na jawie!!!

Czesław
Czesław
1 miesiąc temu

a ja mam pytanie, czy jeśli mam stwierdzonego covida i przejedzie mnie auto w wyniku czego zginę to zmarłem na covida czy jestem ofiarą wypadku? pytam bo czytając te newsy to teraz umieramy tylko na covid. nawet jak komuś urwie ręce w sieczkarce.

Kajfasz
Kajfasz
odpowiada  Czesław
1 miesiąc temu

Drogi Panie Czesławie… skoro ma Pan „stwierdzonego covida” i nie stosuje się Pan do zasad izolacji domowej, bądź uciekł Pan z oddziału zakaźnego (raczej trudno o przejechanie przez auto w domu lub szpitalu) to… są na to paragrafy i radziłbym się z tym nie obnosić 😀

Marta
Marta
1 miesiąc temu

Wyniki pozytywne, po testach o skuteczności 50%?? a potem z covidem bezobjawowym?? i co jak cały personel pójdzie na kwarantannę, wszyscy policjańci i strażacy i my wszyscy?? Mateusz nabierze BILON pożyczek? od kogo?

Jaki
Jaki
1 miesiąc temu

A co z dziećmi 2 wie kasy uczone zdalnie a reszta chodzą normalnie na zajęcia I już są grumpy itd.kto za to odpowiada . na początku było mieżenie temperatury a teraz tego nìe ma

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Jaki
1 miesiąc temu

We wszystkich państwach dzieci chodzą do szkoły przedszkoli, żłobków i nie sieją paniki a wy byście chcieli ,aby były w domach ,gdzie spotykają się z rówieśnikami i nie ma zagrożenia Ludzie opanujcie się, nie siejcie paniki

Woj
Woj
odpowiada  Jaki
1 miesiąc temu

Tobie też przydałaby sie szkoła 🙂

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Chcą nas wszystkich załatwić

Adpi
Adpi
1 miesiąc temu

Ale impreza to była na całego co ,bawili się personel zadowolony z impezki

Stefan
Stefan
odpowiada  Adpi
1 miesiąc temu

Personel bardzo zadowolony, bawiliśmy się rewelacyjnie, a w bonusie mamy tydzień wolnego 😁 Żal Ci? 😄

ate
ate
odpowiada  Stefan
1 miesiąc temu

Oby tylko na tym bonusie się zakończyło.

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Pytanie. Czy i ile osób biorących udział w piątkowej imprezie solidarności ze szpitala ma wynik dodatni? Czy to czas na takie nieodpowiedzialne zachowania? Co z chorymi, którzy nie mogą się dostać do szpitala?

TW Lolek
TW Lolek
1 miesiąc temu

W szpitalu zarazić się nie mogli bo przez teleporady to raczej ciężko, szpital zamknięty był, reżim zachowany. Ale poza placówką w Lidlu, biedronce hulaj dusza.

Janusz
Janusz
odpowiada  TW Lolek
1 miesiąc temu

Jaki reżim? Pielęgniarki na oddziałach bez maseczek ? Matka leżała, widziala

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Starosta na FB napisał że nikt nie umarł na Covid w naszym powiecie

dekalb
dekalb
1 miesiąc temu

A gdzie mądropełki co to covida nie ma–pochowali się ze strachu!!!!!

Anonimka
Anonimka
1 miesiąc temu

Moją propozycją jest olać to wszystko. Wirus i tak z nami zostanie a takimi działaniami niszczy się gospodarkę, relacje ludzi oraz ich komfort psychiczny. Dzieci i młodzież muszą chodzić do szkoły a my musimy pracować. Niepotrzebne napędzenie strachu i propaganda.

rosa
rosa
odpowiada  Anonimka
1 miesiąc temu

Olać to możesz jak się napijesz piwa–to jest wirus bardziej zakaźny od grypy na który nie ma leku ani szczepionki o nieprzewidywalnym przebiegu umierają na niego nie tylko starsi również młodzi tak jak mój 35letni znajomy bez chorób uprawiający sport jazda na rowerze siatkówka.Jak jesteś taki glupi kozak to idź na wolnotariusza do szpitala zakaźnego.Każdy rozsądny nie panikuje ale zachowuje zdrowy rozsądek i profilaktykę (na ile to możliwe)innej metody nie ma.

Kajfasz
Kajfasz
odpowiada  Anonimka
1 miesiąc temu

Komfort psychiczny jest najważniejszy… Ale co mają powiedzieć ci, którzy przechodzą „to” ciężko, albo co Pani powie rodzinom zmarłych na „to”? Zdrowia życzę!

Anonimka
Anonimka
odpowiada  Kajfasz
1 miesiąc temu

Również życzę zdrowia bo wirus zostanie z nami na zawsze.

dekalb
dekalb
odpowiada  Anonimka
1 miesiąc temu

To że wirus zostanie na zawsze to nie jest powiedziane–może być wynaleziona skuteczna szczepionka,może lek-wreszcie może zmutować w mało groźny,jest to nowy wirus mało na razie o nim wiemy uczymy się–i dlatego tak ważna jest w tym okresie profilaktyka –opóźnienie zakażeń–dziwi mnie że niektórzy nie mogą tego pojąć,tylko uparcie powtarzają że nic nie warto bo i tak będzie jak będzie.

Fgz
Fgz
1 miesiąc temu

Czesiek weź się pier…. W łeb imbecylu jesteś głupi ale nie pokazuj tego publicznie

Benedek
Benedek
1 miesiąc temu

i pomimo śmierci i wysypu zakażeń nadal są ignoranci, młoty karolakowe, pospolite opluwacze bez maseczek.

wpz
wpz
1 miesiąc temu

nie dalej jak dwa miesiące temu Pan MM powiedział „wirusa nie ma, są słabsze w lecie…” tylko w jednym celu – elektorat do urn … teraz mamy od 2 miesięcy ciągły wzrost pseudo zarazy, która tak niszczy społeczeństwo, że ma ją 1% populacji Polaków. W tym 1%, jakieś 0,8% przeszło BEZOBJAWOWEGO covida, a w tym 0,2% są przypadki jednostkowe z ingerencją szpitalną. Na zwykłą grypę też ludzie umierali przez lata i nikt nie panikował, wniosek: jest choroba, która w początkowym stanie zrobiła spustoszenie i strach, ale tylko po to by wyhamować gospodarkę światową, udało się… wiele osób mówi: maseczki chronią… Czytaj więcej »

ABC
ABC
1 miesiąc temu

Ludzie posłuchajcie wypowiedzi Prof. Bhakdi na youtube i nie nakręcajcie się nie potrzebnie wirus był jest i będzie nie wiem po co ta cała szopka

Jan
Jan
1 miesiąc temu

A teraz w ten weekend była impreza dla SPZZOZ Przasnysz i było na niej wiele osób,jakoś niebali się wirusa,zastanawiające nie,

Jarek
Jarek
odpowiada  Jan
1 miesiąc temu

I mają za swoje

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Jeszcze jedno nie chodzi mi o to impre, ale obsługa w szpitalu jest ograniczona

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Czy zakażenia w wśród personelu są wynikiem wesela, podróżowania personelu między szpitalami (jak przypadek z początku pandemii) czy brak zabezpieczenia przy pracy z pacjentami (przy zastosowaniu obostrzeń wobec pacjentów mało prawdopodobne)

Bułka
Bułka
1 miesiąc temu

A gdzie statystyki na 13.00 dnia wczorajszego, niedopatrzenie czy umyślna dezinformacja.

TW Lolek
TW Lolek
1 miesiąc temu

Jeśli do zakażenia doszło na imprezie zorganizowanej przez dyrekcję szpitala w czasie pandemii to powinno się wyciągnąć konsekwencje.