Kilka słów od AMK Rzemieślnik

Auto Moto Klub „Rzemieslnik” w Przasnyszu jest organizacją powołaną do upowszechniania kultury motoryzacyjnej, popularyzowania i uprawiania sportów motorowych, turystyki motorowej oraz zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Założony został w latach siedemdziesiątych, jednak w obecnej formie działa od 2011 roku, kiedy to został ponownie reaktywowany. Na dzień dzisiejszy klub liczy 38 pełnoprawnych członków i 5 kandydatów. Swe cele realizuje między innymi przez zrzeszenie osób zainteresowanych motoryzacją, inicjowanie i organizowanie imprez mających na celu podnoszenie poziomu kultury i bezpieczeństwa jazdy, organizowanie zawodów, wyścigów i rajdów w sportach samochodowych, motocyklowych i rowerowych, organizowanie zlotów, rajdów i innych imprez turystyki motorowej, udział swoich członków w imprezach w kraju i za granicą. Auto Moto Klub posiada trzy sekcje: Sekcję Motocyklową, Sekcję Sportów Samochodowych oraz Sekcję Ratownictwa Drogowego.

Działająca w Sekcji Motocyklowej – Grupa Motocyklowa „ROD” Przasnysz została powołana przez zarząd klubu w styczniu 2012 roku na wniosek kilku przyjaciół kochających jednoślady i wszystko co jest z nimi związane. Początkowo grupa liczyła 8 osób jednak już w kolejnych latach swej działalności liczba członków wzrosła do 17 i 3 kandydatów do grupy. Głównymi celami grupy są: rozwój i popularyzacja motoryzacji, integracja motocyklistów ze społeczeństwem lokalnym, propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiedzanie i poznawanie nowych zakątków świata.

W ubiegłych latach grupa organizowała wiele wspólnych wyjazdów i imprez takich jak otwarcia sezonu, zakończenia sezonu, szkolenia medyczne no i oczywiście MotoMikołaje.

W tym roku już po raz trzeci AMK „Rzemieślnik” wraz z G.M. „ROD” Przasnysz w dniu 26 kwietnia organizują Otwarcie Sezonu Motocyklowego. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Gmina Przasnysz z Panią Wójt Grażyną Wróblewską na czele.

Początek imprezy planowany jest na godzinę 12:30 pod Ratuszem Miejskim w Przasnyszu, natomiast część mniej oficjalna odbędzie się nad Zalewem w miejscowości Karwacz po Mszy Świętej i paradzie około godz. 15.30. Zalew Karwacz to bardzo ładne miejsce, które naszym gościom szczególnie przypadło do gustu. No bo cóż można chcieć więcej niż miła atmosfera, woda, las, muzyka i motocykle. W poprzednich latach można było się przekonać, że impreza ta cieszy się coraz większą popularnością wśród motocyklistów z całej Polski. W tym roku weszła ona w skład projektu „Powiat Przasnyski Stolica Kultury Mazowsza 2014”, a patronat honorowy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego – Pan Adam Struzik. Organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji, a swoim gościom mają do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji, między innymi koncert zespołu rockowego „Unicorn”, loty poduszkowcem, wystawę motocykli zabytkowych, szkolenie z pomocy przedmedycznej, mega konkurencje z nagrodami, dobre jedzenie, wspólne ognisko i znakomitą atmosferę.

Zapraszamy

AMK „Rzemieślnik” wraz z G.M. „ROD” Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments