Kierowca auta nietrzeźwy, pasażerowie z narkotykami.

Jak informuje KPP Ciechanów kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić młodym mieszkańcom powiatu ciechanowskiego zatrzymanym przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego, podejrzanym o przestępstwo narkotykowe. Wpadli podczas kontroli drogowej gdzie byli pasażerami. Dodatkowo kierowca pojazdu był nietrzeźwy.

 

W nocy z piątku na sobotę ciechanowscy policjanci pełniąc służbę zatrzymali do kontroli pojazd vw na ul. Mławskiej w Ciechanowie. Podróżowało nim trzech młodych mężczyzn.

W trakcie przeprowadzonych czynności związanych z kontrolą auta, okazało się, że kierowca samochodu jest nietrzeźwy, 24-latek kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci znaleźli susz roślinny i biały proszek przy pasażerach pojazdu. Byli to 24-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego oraz 25-letni ciechanowianin. Wstępne badania narkotestem wykazały, że znalezione substancje to marihuana i amfetamina.

Zarówno kierujący, jak i pasażerowie zostali doprowadzeni do komendy. Młodym mężczyznom przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających. Kierowca odpowie natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 

Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments