Kiedy ruszy branża fitness?

Od poniedziałku, 18 maja wszedł w życie III etap odmrażania gospodarki. Swoją działalność rozpoczęły restauracje, bary, fryzjerzy oraz kosmetyczki. Prawdopodobnie kolejny etap planowany jest na 1 czerwca.

 

W dzisiejszej rozmowie z Radiem Zet, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wspomniała, że rząd jest gotowy na zastopowanie odmrażania gospodarki, jeśli tylko wzrośnie liczba zachorowań.

– Kiedy liczba zachorowań wzrośnie gwałtownie, jesteśmy gotowi do tego, żeby zaciągać hamulec ręczny. Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. Komunikujemy to w uczciwy sposób – mówiła.

 

Właściciele siłowni i klubów fitness wciąż zadają jednak pytania, kiedy będą mogli otworzyć swoje firmy. Branża powoli upada. Emilewicz zasugerowała, że będzie to możliwe już wkrótce.

– W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi. Otwarcie klubów fitness być może już za 2 tygodnie – dodała.

 

w.b.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments