Kiedy będziesz mógł się zaszczepić? Powstał „kalkulator kolejki szczepionkowej COVID-19”.

Szczepionki przeciw COVID-19, to w ostatnim czasie temat numer jeden. Krakowska firma Omni Calculator stworzyła specjalny kalkulator, dzięki któremu sami możemy obliczyć, kiedy zostaniemy zaszczepieni.

 

Choć z badań IBRiS dla Rzeczpospolitej wynika, że szczepić zamierza się mniej niż połowa Polaków, większość z nich zatrzęsła się z oburzenia, kiedy poza kolejnością zaszczepiono gwiazdy kina i telewizji. Efekt marketingowy był niezaprzeczalny, bo stworzenie wizji przywileju i niedostępności towaru czyni go naszych oczach bardziej pożądanym.

Na kanwie afery szczepionkowej, przeczesanej przez media wzdłuż, w poprzek i wszerz, w Polsce rozgorzała dyskusja na temat możliwego terminu szczepień poszczególnych grup. Z pomocą osobom, chcącym wiedzieć kiedy będą miały możliwość przyjęcia preparatu, przyszły lekarka Aleksandra Zając i doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Dominika Miszewska, twórczynie internetowego „kalkulatora kolejki szczepionkowej COVID-19” dostępnego na stronie Omni Calculator.

Narzędzie to szacuje – na podstawie opisanej w Narodowym Programie Szczepień kolejności podawania szczepionek – przedział czasowy, w którym każdy z nas będzie miał możliwość przyjęcia preparatu. Kalkulator bierze pod uwagę m.in. nasz wiek, choroby przewlekłe oraz wykonywany zawód.

Wystarczy wejść na stronę https://www.omnicalculator.com/health/kolejka-szczepionkowa i odpowiedzieć na kilka pytań. Dzięki temu poznamy szacunkową liczbę osób, będących w kolejce oraz orientacyjny termin, w którym możemy spodziewać się otrzymania szczepionki.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments