KGW w Rudnie Jeziorowym uszyło dla mieszkańców gminy Krzynowłoga Mała ponad 350 maseczek.

W związku z obowiązującym nakazem zakrywania nosa i ust Koło Gospodyń Wiejskich w Rudnie Jeziorowym przekazało na ręce Wójta Gminy Jerzego Humięckiego 350 szt. własnoręcznie uszytych maseczek ochronnych wielorazowego użytku.

 

Inicjatywa ta to odpowiedź na apel lokalnych władz o włączenie się w akcję szycia maseczek dla mieszkańców gminy. W ostatnim czasie podobną inicjatywę podjęli Radni Gminy Krzynowłoga Mała oraz Urząd Gminy.

Dystrybucją maseczek zarówno tych od Koła Gospodyń Wiejskich, jak i tych zakupionych przez gminę zajęli się zawsze gotowi do działania Strażacy z OSP Krzynowłoga Mała.

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
8 miesięcy temu

InfoPrzasnysz ! na WP piszą o Przasnyszu w negatywnym świetle…

Dariusz
Dariusz
8 miesięcy temu

Ciekawe do ilu tych mieszkańców Gminy trafiły te zakupione maseczki. Z tego co mi wiadomo straż miała je rozdawac pod niektórymi posesjami sołtysów. Po telefonie do sołtysa okazało się że On nic niewiem o takiej akcji. A gdy już się okazało że jednak straż się pojawiła to tym co są akurat w kwarantannie się nienależą-cytuje”jak siedzą na dupach to niech siedzą”-tylko pogratulować strażakom. Dzięki reakcji Pana dzielnicowego z Krzynowłogi Małej maseczki zostały dostarczone.

Mieszkanka
Mieszkanka
8 miesięcy temu
odpowiada  Dariusz

No chyba taka rola koła to i dobrze że szyją …..

Jas
Jas
8 miesięcy temu
odpowiada  Dariusz

Sam piszesz ze straż miała byc przy sołtysach wiec czego chcesz. Miej pretensje do sołtysa ze nie zadbał o mieszkańcow i ich nie poinformowal o akcji a Ty mogłeś sołtysa o pobranie maseczek dla Ciebie poprosic lub sasiada. A w sumie to mieli racje, bo poco Ci maseczka… Brak słów. Tania sensacja a dzielnicowy to pewnie z rodziny ze tak go chwalisz

daro
daro
8 miesięcy temu
odpowiada  Jas

Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj, to gmina powinna sołtysów poinformować o takiej akcji a nie ludzie że wsi. Są jeszcze ludzie starsi którzy nie mają dostępu do internetu. Sołtysi wiedzą ilu mają mieszkańcom mogli strażacy zostawić te maseczki u nich, i kto by niemugł dojść czy by nie wiedział to wtedy sołtys mógłby je dostarczyć.Skoro ich tak bronisz to chyba ty masz jakieś układy z gminą albo Strażą.