KEN Przasnysz: Czwarty patronat wyższej uczelni!

14 listopada br. nasze liceum objęte zostało kolejną opieką naukową i dydaktyczną ze strony wyższej uczelni. Umowa o współpracy została podpisana z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat objął klasy realizujące rozszerzony zakres nauczania geografii.

Ze strony UMK umowę podpisał dziekan Wydziału prof. dr hab. Wojciech Wysota. Naszą szkołę reprezentował dyrektor dr Radosław Waleszczak oraz starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.

Opieka naukowa ze strony UMK jest o tyle istotna, że geografia w ostatnich latach jest najczęściej wybieranym przedmiotem egzaminacyjnym przez maturzystów. Umowa patronacka przewiduje możliwość udziału naszej młodzieży w zajęciach na Uniwersytecie, co pozwoli nie tylko na pogłębienie wiedzy, ale również na przybliżenie przyszłym studentom charakteru i specyfiki zajęć na wyższej uczelni. Będą również prowadzone zajęcia przez nauczycieli akademickich w naszym LO. Przewiduje się wspólne przedsięwzięcia edukacyjne, takie jak konferencje, fora dyskusyjne oraz współdziałanie samorządu szkolnego i studenckiego.

Na mocy porozumienia już 20 listopada pierwsza grupa uczniów wyjeżdża na zajęcia na toruńskim uniwersytecie. Powodzenia!


opracował: Marek Rozicki


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments