Kawiarnia „Ratuszowa” w Przasnyszu zakończyła swój żywot. Najemca wypowiedział umowę.

Tuż po zakończeniu remontu ratusza i zakończeniu rewitalizacji rynku lokal położony po północnej stronie dawnego budynku magistratu długo pozostawał pusty. Ostatecznie po wielu perypetiach znalazł się chętny na jego wynajem. Mieszcząca się tu od kilku lat kawiarnia „Ratuszowa” miała swoich zwolenników. Takie miejsce w sercu miasta jest potrzebne.

Jak się jednak okazuje już niebawem procedura przetargu na wynajem tego lokalu ponownie stanie się faktem i spocznie na barkach nowego burmistrza.

Kadencja obecnych władz miasta Przasnysz jest już na finiszu. W czwartek, 15 listopada – niejako rzutem na taśmę – zorganizowano niepoprzedzoną posiedzeniem komisji sesję rady miejskiej. Podczas jej trwania burmistrz Waldemar Trochimiuk poinformował radnych, że dotychczasowy najemca lokalu przy ul. Rynek 1 wypowiedział umowę najmu. Burmistrz poprosił radę o wyrażenie zgody na przeprowadzenie ponownego przetargu na najem lokalu na czas nieokreślony. Jest to lokal użytkowy o powierzchni ponad 90 m kw. i zostanie wynajęty z przeznaczeniem pod usługi gastronomiczne. Działająca od kilku lat kawiarnia” Ratuszowa”, ciesząca się sympatią wielu przasnyszan, zamyka swoje podwoje. Miejmy nadzieję, że lokal w rynku szybko znajdzie nowego najemcę, który poprowadzi tam działalność gastronomiczną.

Podczas sesji dowiedzieliśmy się także o konieczności przeprowadzenia procedury najmu innego z należących do miasta lokali. Dotychczasowy najemca budynku przy ul. Gołymińskiej, to jest budynku, gdzie znajduje się wspólnota mieszkaniowa i Sanepid, złożył wypowiedzenie najmu. W związku z tym zasadnym jest przyjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia tego lokalu do ponownego wynajęcia. Są to kompetencje przekraczające uprawnienia burmistrza, natomiast znajduje się w zakresie odpowiedzialności wysokiej rady – poinformował Waldemar Trochimiuk. Jak wiadomo są już zainteresowani wynajmem lokalu użytkowego o pow. 71 m kw. przy ul. Gołymińskiej 13.

Uchwały w sprawie wynajmu obu lokali radni podjęli jednogłośnie.

Małgorzata Jabłońska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments