Katarzyna Bonda w Przasnyszu

Miłośnicy dobrej literatury i talentu Pani Katarzyny Bondy stawili się wczoraj tłumnie na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w siedzibie Muzeum Historycznego. Było warto. Dwie godziny minęły niczym kwadrans.

Przekonaliśmy się, że pani Katarzyna ma łatwość nawiązywania kontaktu z publicznością. Oczarowała nas swoimi wypowiedziami o pracy w trakcie tworzenia powieści, procesie wymyślania bohaterów literackich. Dowiedzieliśmy się też o jej fascynacjach muzycznych i filmowych. Urzekł nas jej dystans do siebie, do rzeczywistości, poczucie humoru i inteligencja. A także – a może przede wszystkim – szacunek do czytelników. Autorka uchyliła rąbka tajemnicy na temat jej nowej powieści „Czerwony pająk” (ukaże się w maju 2018r.) oraz scenariusza serialu powstającego na podstawie jednej z jej powieści.

Każdy  z zebranych mógł zadać pytanie naszemu gościowi – zarówno na forum, jak i po części oficjalnej, w kuluarach, podczas podpisywania przez autorkę jej książek. Spotkanie poprowadził Wojciech Tyniecki – lider „Dyskusyjnego Klubu Książki” działającego przy Bibliotece Miejskiej.

Dziękujemy Agnieszce Brykner Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu oraz jego pracownikom za współpracę w organizacji spotkania.

Zapraszamy na kolejne organizowane przez Bibliotekę wydarzenia!

W najbliższym papierowym wydaniu Gazety w Przasnyszu – wywiad z pisarką !

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments