Kąpiel dozwolona w 12 miejscach w regionie

W sezonie letnim na terenie województwa mazowieckiego wyznaczono dotychczas 9 miejsc przeznaczonych do kąpieli i 3 kąpieliska. Wskazane akweny zostały przebadane przez sanepid.

Status kąpieliska oznacza, że zgodnie z wymogami unijnymi miejsce ma lepszą bazę sanitarną, a ratownicy więcej sprzętu – w tym motorówkę. Uzyskały go plaże w: Kącku k. Otwocka (Staw Kąck), Żyrardowie (Zalew Żyrardowski) i Płocku (Zalew Sobótka). Miejsca wykorzystywane do kąpieli znajdują się w: Ciechanowie, Jabłonowcu, Gostyninie, Serocku, Wieliszewie, Ostrołęce, Bledzewie, Słupii oraz Szczutowie.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przypomina jednocześnie, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów ze względu na możliwość wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.wsse.waw.pl w zakładce „Kąpieliska 2013”. Pełny wykaz przebadanych kąpielisk i miejsc przeznaczonych do kąpieli:

Stacja PSSE nadzorująca miejsce wykorzystywane do kąpieliNazwa miejscowości miejsca wykorzystywanego do kąpieliNazwa miejsca wykorzystywanego do kąpieliNazwa akwenu
PSSE CiechanówCiechanówKrubinglinianka Krubin
PSSE w GarwolinieJabłonowiecmiejsce wykorzystywane do kąpieli przy Ośrodku Wypoczynkowym „Tęcza” w Jabłonowcurzeka Okrzejka
PSSE GostyninGostyninBratoszewoJezioro Bratoszewo
PSSE LegionowoSerockRetmańskaJezioro Zegrzyńskie
PSSE LegionowoWieliszew600-leciaJezioro Zegrzyńskie
PSSE OstrołękaOstrołękaOstrołękarz. Narew
PSSE SierpcBledzewoPLL LOTjezioro Bledzewo
PSSE SierpcSłupiaStannica ZHPjezioro Urszulewo
PSSE SierpcSzczutowozajazd „Przystań”jezioro Szczutowo
PSSE OtwockKąckKąpielisko w Kąckustaw Kąck
PSSE PłockPłockKąpielisko Miejskie „Sobótka”Zalew Sobótka
PSSE ŻyrardówŻyrardówZalew Żyrardowskirzeka Pisia Gągolina
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments