Kamil Wierzbicki z kibicami Legii pomogli w remoncie Centrum Zdrowia Dziecka

W dniu 11.11. 2017r o godzinie 9:00 grupa kibiców Legii Warszawa się w holu Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie- Międzylesiu, aby odmalować korytarz i świetlicę Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Pediatrycznej. W/w odział ucierpiał podczas orkanu „Grzegorz”, który nawiedził niedawno Polskę.

Od kilku lat istnieje grupa ludzi, którzy w swoim sercu mają klub Legię Warszawa i chęć pomocy innym. Nazywają się „Dobrzy Ludzie Kibice Legii Dzieciom”. Niektórzy mówią „kibole”, „bandyci”, a to są właśnie  ludzie o wielkim sercu, którzy poświęcają swój wolny czas, zazwyczaj w weekendy czy nawet nocami pracują, na rzecz chorych dzieci w CZD.

– Miałem okazję widzieć osobiście ich pracę gdy mój synek przebywał CZD. Pomyślałem sobie napiszę do nich i spytam czy nie przyda im się moja pomoc. Z racji że również jestem kibicem stołecznego klubu i w sercu mam (L) odezwałem się do tej wspaniałej grupy i szybko otrzymałem pozytywną odpowiedź, która bardzo mnie ucieszyła. Zostałem poinformowany iż jak będzie organizowana kolejna akcja malowania to dadzą mi znać. I dosłownie po kilku dniach, ku mojej uciesze otrzymałem wiadomość z prośbą o przybycie właśnie w sobotę 11 listopada, ponieważ sytuacja jest poważna. Była wielka potrzeba odmalowania korytarza i świetlicy. ponieważ w poniedziałek na oddział mają wrócić dzieciaczki. Zgodziłem się bez namysłu. Kiedy dotarłem na miejsce przywitano mnie ciepło i sympatycznie. Czułem się jakbym nie był tam nowy, wręcz przeciwnie jakbyśmy się znali ze wszystkimi od dziecka. Zresztą Legia Warszawa to jedna rodzina. Jak się później okazało pomimo iż to był dzień świąteczny stawiła się rekordowa grupa ludzi chcących pomóc. Po obejrzeniu miejsca pracy podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do dzieła. Prace trwały od godziny 9:00 do 12:30. Bardzo mi się podobało to, że nie było ludzi którzy by się kręcili w miejscu. Każdy bez wyjątku coś robił i to pozwoliło na sprawne wykonanie malowania. – wyjaśnia Kamil Wierzbicki.

Zachęcamy do wspierania akcji Dobrych Ludzi Kibiców Legii Dzieciom. Aktualnie trwa akcja zbierania pieniędzy na specjalistyczną karetkę pogotowia dla CZD. Więcej o tej akcji można dowiedzieć się na fanpage’u Dobrzy Ludzie Kibice Legii Dzieciom. Przekonaliśmy się, że nie brakuje w naszym lokalny społeczeństwie osób o dobrym sercu i nie możemy się już doczekać kolejnej akcji malowania CZD.

K.W

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments