KADRA ORĘGU WYGRAŁA TURNIEJ SADIDA CUP 2013

2 i 3 sierpnia kadra C-O OZPN , trenowana przez Bogusław Postka rozegrała finałowy etap turnieju Sadida Cup Szczytno 2013. Na piłkarzy z naszego okręgu nie było mocnych i zdecydowanie, w pięknym stylu  wygrali oni całą imprezę.

W dniu 02.08.2013 r. rozegraliśmy I mecz półfinałowy z drużyną Wojtas Prabuty  (graliśmy 2 razy mecz i rewanż z jedną drużyną)  z drugą drużyną z grupy A. Zwycięska passa trwała dalej. Rozpędzeni piłkarze kadry okręgu gładko pokonali swoich rywali 14-0. W pierwszym meczu półfinałowym groźnej kontuzji  doznał Jakub Tyska najlepszy strzelec  całego turnieju a jego występ w drugim meczu półfinałowym oraz finale stał pod wielkim znakiem zapytania. W dniu 03.08.2013 rozgrywaliśmy drugi mecz półfinałowy . Niestety nasz najlepszy snajper oglądał mecz z trybun. Trener Bogusław Postek postanowił, że Kuba nie wystąpi w tym meczu z obawy na odnowienie kontuzji. Mając dużą zaliczkę z pierwszego meczu graliśmy spokojnie, rozważnie i bez większego stresu. Zespół z Prabut został pokonany 8-1 i finał  stał się faktem. W finale zagraliśmy w pełnym składzie. Ilość kibiców, stres moich piłkarzy mówi trener spowodował to, że z drużyną z Bełchatowa po 5 minutach przegrywaliśmy 2-1 – relacjonuje trener Bogusław Postek.

I od tego momentu zaczęliśmy grać agresywnie z pełną determinacją a sprawy w swoje ręce (nogi) wziął  Jakub Tyska, który zdobył kolejno cztery bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6-2 dla kadry okręgu. W drugiej połowie dorzuciliśmy jeszcze pięć bramek i jedną straciliśmy.  Ostateczny wynik meczu finałowego to 11-3 dla kadry.

Najlepszym strzelcem turnieju Sadida Szczytno CUP 2013 został Jakub Tyska z kadry okręgu zdobywając w 11 meczach 50 bramek. W całym turnieju kadra zdobyła 171 bramek przy straconych 7 jest to wynik godny do naśladowania. Po turnieju trener Bogusław Postek powiedział, że nie spodziewał się tak dobrych wyników.  Młodzi piłkarze powołani do kadry okręgu zaprezentowali się bardzo dobrze pokazując to co najlepsze w piłce nożnej. Podziękowania kierujemy do rodziców młodych piłkarzy, którzy licznie przybyli i  dopingowali drużynę w meczu finałowym oraz do Zarządu Ciechanowsko – Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej  który sfinansował nasz  tygodniowy pobyt w Szczytnie – dodał trener.

Kadra okręgu wystąpiła w składzie: Krystian AUGUSTOWSKI – MKS Przasnysz – bramkarz, Dawid PRUSIK – MKS Przasnysz – obrońca, Radosław ZYŚK – APN Ostrołęka – obrońca, Dawid SAMORAJSKI – Korona Ostrołęka – obrońca, Dominik DĄBROWSKI – MKS Mława –  obrońca, Maciej TYSKA – Orzeł Sypniewo – obrońca, Bartosz BIEDRZYCKI – MKS Przasnysz – pomocnik, Seweryn SZAFRAŃSKI  – MKS Przasnysz – pomocnik, Maciej NIDZGORSKI – MKS Przasnysz – pomocnik, Jakub TYSKA – Orzeł Sypniewo – napastnik, Patryk GUMOWSKI – Korona Ostrołęka – napastnik.


MKS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments