Kadencja przasnyskich władz nieubłaganie zbliża się do końca. Poznaliśmy najnowsze inwestycje.

Burmistrz Waldemar Trochimiuk podczas ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 27 września, przedstawił radnym sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami.

Poinformował m.in., że podpisał umowę na przebudowę nawierzchni ul. Kolejowej opiewającą na prawie 50 tys. zł, a planowany termin wykonania zadania to 30 września 2018 r. Informacja na temat terminu została zawarta również w sprawozdaniu pisemnym, w którym uściślono, że wartość umowy to 49 925 zł brutto. Radnych nie zdziwił krótki termin na realizację tego zadania. Zatem i my przyjmujemy go bez zastrzeżeń, choć przypuszczamy, że mogło tu dojść do pomyłki.

Waldemar Trochimiuk poinformował również radę, że urząd miasta ogłosił trzeci przetarg nieograniczony na przebudowę ulic: Św. Krzysztofa, G. Narutowicza, Św. Kingi, S. Wyszyńskiego, Ks. Janusza, Oszkobłok i Handlowej, a termin składania ofert to 8 października. W trzecim przetargu na remonty miejskich uliczek przedłużono jednak termin wykonania robót do przyszłego roku.

Podpisano także umowę na budowę zadaszenia na cmentarzu parafialnym. Chodzi o zadaszenie ołtarza. Termin jego wykonania to 22 października.

Złożono również zapytanie ofertowe dotyczące budowy chodników w parku przy ul. Wojskowej. Ponadto urząd miasta realizował zadania związane z bieżącym utrzymaniem infrastruktury drogowej.

Małgorzata Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments