Już wkrótce w Przasnyszu rusza ZiMNaR 2019!

Tradycyjnie tuż po Nowym Roku w Przasnyszu rusza Zimowy Maraton Na Raty – ZiMNaR 2019. To będzie już ósma edycja zawodów. Dzięki uprzejmości władz Aeroklubu Północnego Mazowsza zawody po raz kolejny będą prowadzona na bazie obiektów przasnyskiego lotniska.

Zasady zawodów pozostają niezmienne. Impreza polega na pokonaniu dystansu maratonu – 42 km w kilku etapach, rozgrywanych w każdą sobotę stycznia i lutego.

Podobnie jak w ubiegłym roku etapy biegów będą liczyć po 7 km. Łącznie zostanie rozegranych 8 etapów (7 zasadniczych i ósmy dodatkowy). Do ukończenia zawodów wystarczy przebiec 6 z nich. Opuszczenie jednego etapu zasadniczego nie będzie wpływało na miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatni – ósmy etap będzie jak zwykle umożliwiał ukończenie zawodów tym, którzy opuścili więcej niż jeden etap.

Jeśli znajdzie się odpowiedni ilość zawodników mundurowych zostanie wprowadzona kategoria mundurowa. Dla osób, które zdecydują się na pokonanie trasy w mundurze z pięciokilogramowym plecakiem prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja. Można używać dowolnego rodzaju munduru (wojskowy, policyjny, strażacki, harcerski itp.) Zawodnik nie musi być policjantem strażakiem czy żołnierzem wystarczy że będzie posiadał kompletne umundurowanie wraz z butami.

Pierwsze zawody odbędą się 05.01.2019 r. na lotnisku w Przasnyszu. Start o godz. 10.00 przy budynku wieży kontroli lotów.


Źródło ZIMNAR
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments