Już niedługo nowe inwestycje w gminie Przasnysz.

2 września wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska, podpisała w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie trzy umowy o dofinansowanie nowych zadań. Tym razem dotyczą one miejscowości Bartniki, Golany i Bogate.

 

A są to:

  1. „Oznakowanie przestrzeni publicznej w Bartnikach szansą na promocję i rozwój turystyki obszarów LGD” – dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 zostanie wykonane ogrodzenie działki nr 84/1 oraz zamontowane gabloty i tablice informacyjne. Celem operacji jest rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w miejscowości Bartniki poprzez oznakowanie przestrzeni publicznej. Wartość operacji: 64.550,89 zł., wysokość dofinansowania: 31.815,00 zł.
  2. „Zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego na potrzeby zwiększenia walorów turystycznych centrum miejscowości Golany” – dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 zostanie wykonane zagospodarowanie terenów zielonych, zamontowanie lampy parkowo solarnej, urządzeń siłowni plenerowej, wybudowana zostanie altana rekeracyjno – wypoczynkowej. Celem operacji jest zachowanie dziedzictwa lokalnego w miejscowości Golany poprzez  zagospodarowanie terenu na potrzeby wypoczynku i rekreacji. Wartość operacji: 77.517,18 zł., wysokość dofinansowania: 34.996,00 zł.
  3. „Uporządkowanie przestrzeni publicznej i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego     w miejscowości Bogate” –  dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 zostaną wykonane dwie wiaty rekreacyjno – wypoczynkowe z miejscem na ognisko, jedna lampa oświetlenia solarnego, uzupełnienie starych odmian drzew w sadzie. Celem operacji jest zachowanie dziedzictwa lokalnego w miejscowości Bogate poprzez zagospodarowanie terenu na potrzeby edukacji i rekreacji. Wartość operacji: 69.622,83 zł., wysokość dofinansowania: 29.587,00 zł.

Operacje są współfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Zadnia  zostaną zrealizowane w 2021 roku.

Tego samego dnia została podpisana również umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Przasnysz w 2020 roku”. Zadanie obejmuje demontaż, transport i unieszkodliwienie azbestu w ilości 86,565 ton na kwotę dofinansowania 31.443,71 zł. Realizacja zadania do dnia 16.10.2020 r.

 

ren


 

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
18 dni temu

W golanach zbiornik??? chyba staw

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Marek (prawdziwy)
18 dni temu

Droga Redakcjo,
Czy można zablokować tego podszywającego się pode mnie idiotę ???

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Marek (prawdziwy)
18 dni temu

Poblokowane powinny być wszystkie komentarze ,co niektórzy tylko tym się zajmują, aby krytykować

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Ja znajoma
18 dni temu

Jak nie pasuje, to idź do starosty. Tam tylko przychylne komentarze publikują.

miron
miron
odpowiada  Marek (prawdziwy)
18 dni temu

Najpierw trzeba Ciebie zablokować bo tylko siejesz bałagan w powiecie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  miron
18 dni temu

A Ciebie pyta ktoś o zdanie?

Vic
Vic
18 dni temu

Takie akcje jak zagospodarowanie, uporzadkowanie, stawianie tablic to kiedyś ludzie robili w czynie społecznym i po kosztach, a dziś dziesiątki tysiecy w błoto. I tak się trawi publiczne pieniądze.