Już niedługo nowe inwestycje w gminie Przasnysz.

2 września wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska, podpisała w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie trzy umowy o dofinansowanie nowych zadań. Tym razem dotyczą one miejscowości Bartniki, Golany i Bogate.

 

A są to:

  1. „Oznakowanie przestrzeni publicznej w Bartnikach szansą na promocję i rozwój turystyki obszarów LGD” – dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 zostanie wykonane ogrodzenie działki nr 84/1 oraz zamontowane gabloty i tablice informacyjne. Celem operacji jest rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w miejscowości Bartniki poprzez oznakowanie przestrzeni publicznej. Wartość operacji: 64.550,89 zł., wysokość dofinansowania: 31.815,00 zł.
  2. „Zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego na potrzeby zwiększenia walorów turystycznych centrum miejscowości Golany” – dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 zostanie wykonane zagospodarowanie terenów zielonych, zamontowanie lampy parkowo solarnej, urządzeń siłowni plenerowej, wybudowana zostanie altana rekeracyjno – wypoczynkowej. Celem operacji jest zachowanie dziedzictwa lokalnego w miejscowości Golany poprzez  zagospodarowanie terenu na potrzeby wypoczynku i rekreacji. Wartość operacji: 77.517,18 zł., wysokość dofinansowania: 34.996,00 zł.
  3. „Uporządkowanie przestrzeni publicznej i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego     w miejscowości Bogate” –  dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 zostaną wykonane dwie wiaty rekreacyjno – wypoczynkowe z miejscem na ognisko, jedna lampa oświetlenia solarnego, uzupełnienie starych odmian drzew w sadzie. Celem operacji jest zachowanie dziedzictwa lokalnego w miejscowości Bogate poprzez zagospodarowanie terenu na potrzeby edukacji i rekreacji. Wartość operacji: 69.622,83 zł., wysokość dofinansowania: 29.587,00 zł.

Operacje są współfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Zadnia  zostaną zrealizowane w 2021 roku.

Tego samego dnia została podpisana również umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Przasnysz w 2020 roku”. Zadanie obejmuje demontaż, transport i unieszkodliwienie azbestu w ilości 86,565 ton na kwotę dofinansowania 31.443,71 zł. Realizacja zadania do dnia 16.10.2020 r.

 

ren


 

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu

W golanach zbiornik??? chyba staw

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu

Droga Redakcjo,
Czy można zablokować tego podszywającego się pode mnie idiotę ???

Ja znajoma
Ja znajoma
4 miesięcy temu

Poblokowane powinny być wszystkie komentarze ,co niektórzy tylko tym się zajmują, aby krytykować

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Jak nie pasuje, to idź do starosty. Tam tylko przychylne komentarze publikują.

miron
miron
4 miesięcy temu

Najpierw trzeba Ciebie zablokować bo tylko siejesz bałagan w powiecie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
odpowiada  miron

A Ciebie pyta ktoś o zdanie?

Vic
Vic
4 miesięcy temu

Takie akcje jak zagospodarowanie, uporzadkowanie, stawianie tablic to kiedyś ludzie robili w czynie społecznym i po kosztach, a dziś dziesiątki tysiecy w błoto. I tak się trawi publiczne pieniądze.