Już dziś premiera „Ostatnie 300 metrów” z przasnyszanką Lidią Olszak w roli głównej!

Premiera spektaklu „Ostatnie 300 metrów” w reżyserii Bartosza Kulasa będzie miała miejsce 18 maja na kameralnej scenie Teatru Bagatela – Scenie na Sarego 7 w Krakowie. Główną rolę zagra pochodząca z Przasnysza Lidia Olszak.

Bohaterką monodramu Patrycji Babickiej i Magdaleny Zarębskiej – Węgrzyn jest Wanda Rutkiewicz. Wśród Polaków była ona pierwszą, której stopy stanęły na Mount Evereście i K2. Jedna z najwybitniejszych himalaistek była postacią lubianą i podziwianą. Na stałe zapisała się w świadomości Polaków, nie tylko miłośników gór. W jej fascynującą postać wcieli się przasnyszanka Lidia Olszak, aktorka na stałe związana z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Lidia Olszak to urodzona w Przasnyszu aktorka, absolwentka krakowskiej PWST. Dyplom obroniła rolą w „Babel 2” wg Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej, sztuce, której zespół otrzymał Nagrodę Specjalną Jury XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2011. Zawodowo związana z Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie, występowała także w Teatrze Muzycznym w Gdyni i na krakowskiej Akademii Muzycznej. Zdobyła Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepsza Aktorka w 2014 za występ w powszechnie docenianym filmie Grzegorza Zaricznego „Nasza zima zła”. Zagrała również w „Circus Maximus” Bartosza Kulasa; pojawia się też w serialach telewizyjnych. Przez dziesięć lat uprawiała taniec towarzyski.

fot. Piotr Kubic

red.

Źródło bagatela.pl e-teatr.pl

Skomentuj artykuł

avatar