Jutro oficjalne otwarcie Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu.

Wsparcie przedsiębiorców, aktywizacja zawodowa mieszkańców oraz organizacja szkoleń – to najważniejsze założenia przasnyskiego Centrum Aktywizacji Biznesu (CAB). W realizacji inwestycji pomogły środki z UE. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzymał 6,1 mln zł wsparcia w ramach RPO WM 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji to ponad 9,8 mln zł.

 

Dzięki dofinansowaniu położony w centrum miasta budynek należący do starostwa został wyremontowany, częściowo rozbudowany i przekształcony na CAB. Będą tu m.in. prowadzone działania podnoszące kwalifikacje, które umożliwią prowadzenie własnej działalności, bądź znalezienie nowej pracy zarówno osobom długotrwale bezrobotnym, młodym jak i osobom powyżej 50. roku życia.

W ramach swojej działalności centrum będzie m.in. wspierało reorientację zawodową dla osób wychodzących z sektora rolnego, czyli naukę nowego zawodu i kursy prowadzenia działalności gospodarczej. Oprócz tego na pomoc CAB będą mogli liczyć przedsiębiorcy i inwestorzy, którzy chcą tworzyć swoje firmy w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej.

W spotkaniu wezmą udział m.in. Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego oraz Krzysztof Bieńkowski – starosta przasnyski.


 

Źródło mazovia.pl
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 miesięcy temu

Jutro kolejny dzień spijania śmietanki po Zenonie? Ile osób będzie przecinało wstęgę? 15?

Veritas
Veritas
5 miesięcy temu

Uroczystość będzie skromna. Czasy Bizancjum już minęły…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 miesięcy temu
odpowiada  Veritas

Od kiedy minęły? Kilka miesięcy temu widziałem jak 800 metrów drogi otwierało chyba z 10 osób. Na pewno lokali mieli z tego niezłą bekę.

Yutaro
Yutaro
5 miesięcy temu

Praktyką Bizancjum było przytłaczanie gości manifestacyjnym przepychem. Rozumiem, że te osoby uginały się pod fałdami jedwabnych strojów i złotych ozdób? :DD Też bym kręcił bekę.

Magda B
Magda B
5 miesięcy temu

Czekamy więc na konkretną ofertę tego CAB. Chętnie skorzystam z takich szkoleń. Czy znacie juz konkretny harmonogram czy czekamy aż cos ruszy?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 miesięcy temu
odpowiada  Magda B

Pewnie będzie jak z rezonansem w szpitalu…

Yutaro
Yutaro
5 miesięcy temu

Jak to jak z rezonansem? To Centrum Aktywizacji Biznesu też musi podpisać umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia żeby zacząć działać?

Starostwo Przasnysz
Starostwo Przasnysz
5 miesięcy temu
odpowiada  Magda B

W Centrum już odbyło się kilka szkoleń dla młodych przedsiębiorców. Rozpoczęliśmy również cykl spotkań networkingowych pn. „Azymut na biznes”. Następne szkolenie odbędzie się 7 września o godz. 15.00. Zapraszamy do śledzenia strony www. powiat-przasnysz. pl Publikujemy tu na bieżąco informacje o działaniu CAB.

zygmunt
zygmunt
5 miesięcy temu

pisowcy mają swoje 5 minut , wystarczy zobaczyć jakie mózgi od rynku pracy tam są zatrudnione . kpina z ludzi …

Yutaro
Yutaro
5 miesięcy temu
odpowiada  zygmunt

Zygmunt, a niech mają. Przecież to Centrum służy całej naszej społeczności. A „mózgi od rynku” to już kiedyś były, w słusznie minionej epoce centralnego planowania;)