Jubileuszowy Bieg o Puchar Wójt Gminy Przasnysz

Z okazji niedawnego jubileuszu OSP w Bogatem i Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy tej jednostce, w ostatni weekend września odbyła się jeszcze jedna uroczystość uświetniająca podwójne urodziny wspomnianych instytucji. Po raz pierwszy w historii gminy zorganizowano uliczny Jubileuszowy Bieg o Puchar Wójt Gminy Przasnysz.

 

Całkiem niedawno w Bogatem świętowaliśmy 80-lecie istnienia miejscowej straży pożarnej i 45-lecie istnienia orkiestry przy tej OSP. Było wielu gości, były też prezenty i okolicznościowe imprezy. Przy tej okazji inicjatorzy jubileuszu wpadli na pomysł, by świętować takie wydarzenia również na sportowo. I tak narodziła się idea zorganizowania ulicznego biegu. Jego datę ustalono na sobotę, 28 września.

 

Ponieważ impreza ta była organizowana trochę z marszu, zabrakło odpowiednio szerokiej promocji tego wydarzenia na całą gminę i powiat przasnyski. Potencjalnych uczestników mogła też zniechęcać wietrzna pogoda. Stąd grupa najbardziej zagorzałych zwolenników biegania nie była liczna. Mimo wszystko jednak wszyscy ci, którzy wystartowali, nie żałowali swojej decyzji. W tym gronie byli też szefowie obu instytucji obchodzących swoje urodziny: prezes OSP Andrzej Sekuna, a także kapelmistrz orkiestry Edward Myśliwczyk.

 

Dla zawodników przygotowano dwie trasy. Kobiety miały ścigać się na 5 km, mężczyźni zaś na dystansie dwa razy dłuższym. Ostatecznie w gronie pań najlepsza okazała się Marta Ruszczyńska reprezentująca Bogate (czas 26.16,63). Drugą lokatę zajęła Anna Mikołajewska z Lipy (26.51,22), a trzecią Ewa Załęska z Przasnysza (30.35,61). Wśród mężczyzn wygrał Tomasz Bachorski ze Zblichy Starej (42.09,82) przed swoim imiennikiem, Tomaszem Kubińskim z Ciechanowa (47.54,23) i Albertem Ruszczyńskim z Bogatego (51.25,05). Najlepsi biegacze otrzymali puchary ufundowane przez wójt Grażynę Wróblewską, szefującą przasnyskiej gminie.

 

Początki podobnych wydarzeń sportowych rzadko bywają okazałe. Niemniej jednak organizatorzy będą chcieli sprawić, by podobny bieg stał się czymś więcej niż jednorazową akcją o charakterze czysto towarzyszącym.


Urząd Gminy Przasnysz


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments