JESTEŚCIE WIELCY! STAROSTA I RADA POWIATU POGRATULOWALI ZAWODNIKOM I TRENEROWI LKS GROM W PRZASNYSZU

Bardzo miłym akcentem rozpoczęła się sesja Rady Powiatu Przasnyskiego w dniu 27 marca  b.r. W imieniu samorządu powiatu przasnyskiego, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Marek Walędziak pogratulowali wspaniałych osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej zawodnikom i trenerowi LKS GROM Przasnysz. Starosta Przasnyski, Zarząd i Rada Powiatu wspierają finansowo sportowców LKS Grom w Przasnyszu.

W atmosferze uznania i podziwu oraz przy oklaskach uczestników sesji zawodnicy: Bartłomiej Kiersikowski, Jakub Ciuchta, Dawid Kaliszewski oraz trener Cezary Pykała otrzymali listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe. Starosta Zenon Szczepankowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Walędziakiem podkreślając osiągnięcia sportowe, podziękowali również zawodnikom za świetną postawę, wzór do naśladowania dla młodzieży oraz wyjątkową promocję Przasnysza i Powiatu.

Były także oczywiście życzenia kolejnych osiągnięć oraz powodzenia w życiu prywatnym, a także deklaracja dalszego wspierania zawodników LKS GROM Przasnysz przez samorząd powiatu przasnyskiego.

 

ZAWODNICY I TRENER LUDOWEGO KLUBU SPORTOWEGO GROM
W PRZASNYSZU

 

Bartłomiej Kiersikowski – mieszkaniec Przasnysza, uczeń klasy maturalnej przasnyskiego liceum ogólnokształcącego. Wychowanek Ludowego Klubu Sportowego GROM w Przasnyszu. Trenuje od 5 lat. Reprezentant Polski od 3 lat. Zdyscyplinowany, ambitny, sumienny i zawzięcie dążący do celu sportowiec.

W 2016 r. zdobywa Puchar Polski w Trójboju Siłowym w kategorii OPEN w Dąbrowie Górniczej. Zdobył złoty medal bijąc jednocześnie 2 rekordy Polski w przysiadzie i trójboju siłowym. W marcu 2016 r. w Mistrzostwach Europy w Estonii zostaje Wicemistrzem Europy w Trójboju Siłowym klasycznym w kategorii wagowej do 74 kilogramów juniorów do lat 18. W czerwcu 2016 r. bierze udział w Mistrzostwach Świata w Killen (USA) w Trójboju Siłowym Klasycznym juniorów do lat 18. Bartłomiej Kiersikowski zdobywa tam brązowy medal. W wrześniu 2016 r. w Warszawie w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym do lat 18 w kategorii do 74 kilogramów zdobywa mistrzostwo Polski bijąc 2 rekordy Polski w przysiadzie na 200,5 kg. W październiku 2016 r. w Knurowie w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 74 kg juniorów do lat 18 zdobywa Mistrzostwo Polski.

Wyniki Bartłomieja Kiersikowskiego są bez precedensu największymi w historii przasnyskiego sportu na przełomie ostatnich 100 lat.

Jakub Ciuchta – mieszkaniec Jednorożca. Trenujący i startujący w LKS GROM Przasnysz. Jakub to silny, ambitny zawodnik. Sportowiec legitymujący się 5. Wynikiem na świecie wśród juniorów do lat 23. Aktualny Mistrz Polski z Knurowa w kategorii wagowej do 74 kg. Były mistrz Polski z Kielc sprzed 2 lat.

Dawid Kaliszewski – uczeń III klasy Gimnazjum w Przasnyszu i mieszkaniec miasta. Młody, dobrze zapowiadający się i zdyscyplinowany zawodnik. Na mistrzostwach Polski w Knurowie wywalczył IV miejsce wśród juniorów do lat 16.

Trener Cezary Pykała Mówi o nim krótko: -Myślę, że jeszcze o nim usłyszymy.

Trener Cezary Pykała – Założyciel, trener i twórca sukcesów sekcji trójboju siłowego LKS GROM. Były Mistrz Polski weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej 93 kg. Niegdyś dobry zapaśnik, trener wszystkich wymienionych wcześniej zawodników. Na przełomie prawie ćwierć wieku  zawodnicy i zawodniczki tego klubu zdobyli 81 medali mistrzostw Polski, Europy i Świata, promując miasto i powiat przasnyski w Polsce i zagranicą. Obecnie Prezes Ludowego Klubu Sportowego GROM Przasnysz, trener zawodników reprezentujących powiat przasnyski.

 

 

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments