Jesienny ruch w inwestycjach w Krzynowłodze Małej

Zgodnie z zapowiedziami wójta Jerzego Humięckiego już niebawem ruszy jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat w naszej gminie. Podpisane zostały właśnie umowy na wyczekiwany remont hydroforni. Dodatkowo udało się też sfinalizować starania o przebudowę drogi w Chmielonku.

O remoncie hydroforni mówiono dużo jeszcze w poprzedniej kadencji. Dopiero jednak teraz udało się zamknąć wszelkie dyskusje i przejść do działania. Za swojej kadencji wójt Jerzy Humięcki najpierw przygotował stosowny projekt, następnie rozpoczął starania o dofinansowanie zewnętrzne, by wreszcie przejść do konkretnych działań inwestycyjnych. Właśnie podpisano stosowną umowę na realizację pierwszych prac.

umowy na strone (1)

Przebudowa hydroforni będzie przebiegać dwuetapowo. W pierwszym z etapów zostanie zmodernizowana instalacja technologiczna SUW w Krzynowłodze Małej. Kolejnym krokiem będzie modernizacja samego budynku i system zwiększania ciśnienia wody, co zapewni większy komfort mieszkańców zaopatrujących się w wodę z wodociągów gminnych.

Projekt pod nazwą „Przebudowa instalacji technologicznej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Krzynowłoga Mała – etap I” będzie kosztował ok. 660 tys. złotych. Niemal jedną trzecią tej kwoty – 200 tys. zł – będą stanowić środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ostatnich dniach wójt Humięcki podpisał także umowę na modernizację drogi gminnej w miejscowości Chmielonek. Całkowita wartość zadania wynosi 130 tys. złotych. Prawie połowę tej sumy zostanie pokrytych z dofinansowania pochodzącego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Gmina na ten cel otrzyma 63 tys. złotych wsparcia.

umowy na strone (2)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments