Jesienne wyprawy uczniów po… przyszłość

W listopadzie i grudniu wszystkie gimnazja z terenu gminy Przasnysz urządzały swoim uczniom wycieczki po wiedzę i przyszłość. A wszystko to dzięki dofinansowaniu z projektu „Moja przyszłość” dofinansowanemu ze środków unijnych. Stąd młodzież mogła wyjechać bezpłatnie m.in. do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie czy olsztyńskich instytucji kulturalnych i naukowych.

20 listopada na taką wyprawę do Olsztyna zdecydowała się grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Lesznie. Nie mogli tu ominąć najważniejszego naukowego centrum stolicy Warmii i Mazur, czyli planetarium. Tu m.in. poszerzyli swoje wiadomości z astronomii oraz dowiedzieli się dlaczego grawitacja jest siłą, która rządzi wszechświatem.

Następnie grupa przeniosła się w pobliże dawnego olsztyńskiego zamku, w którym znajduje się Muzeum Przyrody. Tu m.in. brali udział w nietypowej lekcji muzealnej – o nazwie „Tropiciele”.

Z kolei grupa młodzieży z drugiej i trzeciej klasy gimnazjum z Krępy Nowej odwiedziła 11 grudnia Centrum Nauki Kopernik. Warszawskie centrum jest najnowocześniejszym multimedialnym muzeum nauki w Polsce. Dlatego uczestnicy mieli pewność, że na nudę nie będą narzekać. I tak rzeczywiście było. Od pierwszego kroku zwiedzających czekały atrakcje dosłownie na wyciągnięcie ręki. Uczniowie zatem wzięli udział w zaimprowizowanym trzęsieniu Ziemi, mogli zagrać na laserowej harfie, zobaczyć z bliska jak powstaje tornado, unieść się na latającym dywanie czy wyprodukować prąd.

Rozbudzanie ciekawości i zabawa edukacyjna pozwoliły uczniom wzbogacić wiedzę z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a zdobyte umiejętności bez wątpienia przydadzą się na egzaminie gimnazjalnym i w dalszej edukacji.

Oba wyjazdy były fragmentem większego projektu o nazwie: „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Moja przyszłość” prowadzonego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...