Jednorożec otrzyma 2,3 miliona złotych na modernizację gminnego stadionu!

Świetną wiadomość przekazał przed chwilą wójt Krzysztof Iwulski. Jednorożecki stadion doczeka się wkrótce przebudowy i modernizacji. Gminie udało się na ten cel pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie 2,3 mln złotych.

 

– Modernizacja Gminnego Stadionu w Jednorożcu była jednym z priorytetów mojego programu wyborczego. Od początku kadencji odbyłem narady z osobami działającymi w gminnym sporcie i zleciłem przygotowanie projektu kompleksowej modernizacji naszego najważniejszego obiektu sportowego. Projekt ten przewiduje przebudowę boiska, automatyczne nawadnianie, tartanową bieżnię lekkoatletyczną, inne urządzenia lekkoatletyczne, oświetlenie, trybuny, zaplecze sanitarne, monitoring wizyjny, parkingi, drogi dojazdowe. Wartość kosztorysowa planowanych prac to 4,3 mln zł – informuje wójt Iwulski.

– Zgodnie z Protokołem zbiorczym Nr 6 z dnia 31 lipca 2020 r. z oceny formalno – merytorycznej Zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie 2,3 mln zł, co umożliwi urzeczywistnienie się naszych marzeń – dodaje.


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
Jagoda
7 miesięcy temu

Dobra wiadomość. A co z zalewem? Każdy kandydat na wójta obiecywał, po wyborach zapominają. Taki zbiornik to zatrzymanie wody która teraz znika w Orzycu i dalej do morza.

Jednorożanka
Jednorożanka
7 miesięcy temu
odpowiada  Jagoda

Tak naprawdę ten zalew nie jest nam potrzebny…

Jjpooiuyt
Jjpooiuyt
7 miesięcy temu

Zalew było by super.

kibic
kibic
6 miesięcy temu

najpierw trzeba dobrze dofinansować drużynę żeby było komu grać na tym stadionie bo wstyd na tak dużą gminę żeby nie było komu grać