Jedno zdjęcie zmieniło wszystko. Dom w Bartnikach prawie gotowy.

Dokładnie rok temu Bartosz Gnojewski z Przasnysza opublikował na portalu społecznościowym zdjęcie walącego się domu w Bartnikach. Zdjęcie, które, jak się miało okazać, zmieniło życie wielu osób. Dziś, po roku ciężkich prac, nowy dom jest praktycznie gotowy.

Niepokój przasnyszanina podzielił wówczas Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który wydał decyzję o konieczności natychmiastowego opuszczenia domu przez lokatorki – Panią Małgosię i jej córkę Sylwię.

To właśnie wtedy Bartosz podjął decyzję o wybudowaniu dla kobiet nowego domu. Do akcji po chwili przyłączyła się ich sąsiadka – Katarzyna Wiśnioch. Pomocną rękę wyciągnęli również członkowie AMK Rzemieślnik. Po roku ciężkich prac, dzięki środkom zebranym od prywatnych osób oraz lokalnych firm, nowy dom jest niemal gotowy.

Do chwili obecnej uzyskaliśmy kwotę 63 tys. zł i dalej trwają licytacje oraz zbiórka. Zostały do zrobienia tynki, sufity w domu oraz drobne prace wykończeniowe. Na zewnątrz budynek jest gotowy w 100 %. Apelujemy do firm budowlanych oraz osób prywatnych o pomoc w wykonaniu tynków wewnątrz budynku, ponieważ do tego zadania nie mamy jeszcze nikogo. Dziękujemy osobom, które nas wspierały i wspierają i wszystkim życzymy Wesołych Świąt – mówi Bartosz.

Na portalu fb powstała strona Budujemy Nowy Dom –  zbiórka charytatywna dla Małgosi i jej córki Sylwii, gdzie cały czas trwają licytacje oraz dokumentowane są kolejne etapy prac.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments