Jeden weekend – czterech nietrzeźwych kierowców.

Kolejny weekend w tym roku nie obył się bez zatrzymania nietrzeźwych kierujących. Tylko w przeciągu 48 godzin na naszych drogach policjanci zatrzymali aż cztery osoby.

W piątek  około godz. 13:52 w miejscowości Karniewo gm. Karniewo policjanci z KPP Maków Mazowiecki zatrzymali 58 letniego mężczyznę, który kierował motorowerem marki Zhongneng po drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę około godz. 00:05 w miejscowości Krasnosielc gm. Krasnosielc policjanci z KPP Maków Mazowiecki zatrzymali 27  letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Opel Corsa po drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę  około godz. 10:46 w miejscowości Pienice gm. Krasnosielc policjanci z KPP Maków Mazowiecki zatrzymali 35 letniego mężczyznę, który kierował motorowerem marki  ZIPP po drodze publicznej , będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia około godz. 12:50 w miejscowości Czarnostów  gm. Karniewo policjanci z KPP Maków Mazowiecki zatrzymali 72 letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Mitsubishi po drodze publicznej , będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,04mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponownie przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.


Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments