Jechał 115 km/h w terenie zabudowanym

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa  jazda 24 letniego mężczyzny. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 115 km/h.

W niedzielę około godziny 15:00 policjanci przasnyskiej drogówki patrolowali ulice Przasnysza. Na ulicy Leszno zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który na obszarze zabudowanym jechał 115 km/h. Za przekroczenie o 65 km/h dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali   24- letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego prawo jazdy.

Dodatkowo za popełnione  wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym  w wysokości 400 złotych oraz  10 punktami karnymi.

Jest to pierwszy kierowca, któremu  w tym roku przasnyscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za rażące ( powyżej 50 km/h) przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci o każdym takim przypadku informują właściwego  starostę, który wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności, oraz  zobowiązuje kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany.

Autor:

Asp. szt. Ewa Śniadowska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments