Jakub Ciuchta zdobywa 2. miejsce na Mistrzostwach Warszawy w wyciskaniu sztangi leżąc

W dniu 12.02.2017 r. w Warszawie zostały rozegrane Mistrzostwa Warszawy w wyciskaniu sztangi leżąc seniorów i juniorów. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbędą się w USA w kwietniu bieżącego roku.

Na starcie stanęła cała kadra narodowa zawodników ubiegających się o prawo startu w MŚ. LKS Grom Przasnysz reprezentował w kategorii wagowej do 74 kg. wśród seniorów Jakub Ciuchta mieszkający w Jednorożcu, a trenujący od lat w klubie Grom Przasnysz. Jakub to aktualny Mistrz Polski. Uplasował się on na czwartej pozycji z wynikiem 150 kg. W grupie juniorów do lat 23 zajął II miejsce ulegając tylko aktualnemu Mistrzowi Świata z RPA. Świadczy to o tym, że rywalizacja była na najwyższym poziomie.

O starcie Jakuba w MŚ zadecyduje trener kadry narodowej, Mirosław Łukasiuk.

Zawodnika było stać na więcej. Utrzymanie wagi odbiło się na jego wyniku. Jakub na treningu wyciskał już 170 kg.

Podziękowania dla Jolanty i Pawła Kaczorek, Bogdana Jaskólskiego, Jana Kocięckiego, Jolanty Święch, Macieja Witkowskiego, Piotra Obrębskiego oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, Krzysztofa Szczepańskiego.