Jak kupować, by nie zbankrutować?

Kulinarny wirtuoz ze mnie żaden, choć w kuchni odnajduję się idealnie. Do Chodakowskiej wiele mi brakuje, ale na co dzień próbuję dbać o zdrowie i formę. Modowych trendów nie śledzę na bieżąco, a wyrocznią dla mnie jest domowe lustro i krytyczne spojrzenie przyjaciół. Mimo to od dziś będę zasypywać Was swoimi artykułami. Znajdziecie tu wiele pożytecznych rad i wskazówek, które często ułatwiają życie i nie sieją spustoszenia w kieszeni. Każdy artykuł będzie tworzony na podstawie Waszych potrzeb. Dlatego tak istotna jest dla mnie Wasza opinia. Jeśli chcesz, abym poruszyła ważny dla Ciebie temat – napisz do mnie!

Sylwia Osowiecka

Znajdź dział na Facebooku: www.facebook.com/GwP-Lifestyle

sylwia-osowiecka

Jak kupować, by nie zbankrutować?

Wchodzisz do sklepu po jedną, konkretną rzecz, a wychodzisz obładowana po uszy?

Wszystkie wiemy, że sklepy ćwiczą na nas swoje socjotechniczne metody, a my zachwycone promocjami mamy klapki na oczach. Już od ulicy dostrzegasz ogromne witryny sklepowe oblepione skrzącymi się czerwonymi metkami „Wyprzedaż” czy „-50%”. Nie zastanawiając się długo, wchodzisz. Tu dopiero zaczyna się przygoda ! Całe rozmieszczenie towaru w sklepie jest celowe i ukierunkowane na to, żebyś wydała jak najwięcej. Zwróciłaś uwagę, że przymierzalnia jest zawsze na samym końcu sklepu ? Po drodze będziesz mijać setki pięknych (a często drogich) ubrań, które będą do Ciebie szeptać „Weź jeszcze mnie. Będziesz wyglądać świetnie!”. Przed nami okres świąteczny, a co za tym idzie mnóstwo wydatków ! Do tego w okolicznych sklepach zaczynają się wyprzedaże. Nawet najgrubszy portfel po takim szaleństwie znacząco zubożeje.

Co robić w takim razie?

Jest na to kilka sprytnych rad ! Przede wszystkim czekaj na prawdziwe obniżki. Po sezonie ceny spadają kilkukrotnie, bo sklepy zaczynają wprowadzać nowe kolekcje. Najwięcej cenowych perełek w przypadku kolekcji zimowej szukaj w okresie styczeń/luty. Kolekcja letnia to pora zakupowego szaleństwa w lipcu i sierpniu. Pamiętaj, że zawsze masz możliwość zmiany zdania. W domu najczęściej upatrzony ciuch nie wygląda już tak atrakcyjnie jak jeszcze chwilę wcześniej w sklepie. Dlatego tak ważna staje się zasada – nigdy nie rób zakupów przypadkowo, zawsze w głowie miej mądrą strategię.

Może Ty masz jakieś sprytne, sprawdzone triki by uniknąć świątecznej zamieci w portfelu ? Napisz do mnie ! Najciekawsze i najbardziej przydatne rady opublikujemy na łamach Gazety. Nagrody czekają!

gwp-lifestyle

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments