Interwencje straży Przasnysz – od 29 lipca do 04 sierpnia 2013 r.

29.07.2013 r. godz. 21:25

Zderzenie samochodu osobowego z przyczepą rolniczą w Romanach Seborach. Jedna osoba poszkodowana. W chwili przyjazdu straży pożarnej Opel Corsa i Ursus C-360 z przyczepą znajdowały się po obu stronach jezdni, całkowicie blokując ruch na drodze krajowej. Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Poszkodowaną zajmowała się służba medyczna. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli pojazdy z drogi. W czasie działań ruch drogowy odbywał się wyznaczonymi objazdami.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód i prawy bok Corsy, natomiast w przyczepie urwaniu uległa tylna oś.

01.08.2013 r. godz. 14:07

Pożar poszycia lasu w Szli gmina Przasnysz (las około 70 letni). Strażacy ugasili pożar, który stwarzał zagrożenie dla kompleksu leśnego o powierzchni około 500 ha.

W wyniku pożaru spaliło się około 6 arów poszycia.

01.08.2013 r. godz. 17:38

Pożar lasu – młodnika w Wyrębie Karwackim. Strażacy ugasili pożar, który stwarzał zagrożenie dla kompleksu leśnego o powierzchni około 200 ha.

W wyniku pożaru spaliło się około 1 ara całkowitego drzewostanu młodnika oraz 7 arów poszycia.

02.08.2013 r. godz. 19:04

Wypadek samochodu osobowego w Jednorożcu. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej, osobą poszkodowaną zajmował się personel medyczny, którego później przewieziono do szpitala. Rozbity samochód znajdował się na jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym pojeździe, kierowali ruchem drogowym i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód i tył Hondy Civic.

03.08.2013 r. godz. 15:42

Pożar przyczepy rolniczej ze słomą w Sątrzasce gmina Przasnysz. Przybyli strażacy ugasili pożar zbelowanej słomy przewożonej na przyczepie.

W wyniku pożaru spaleniu uległo 8 bel słomy i drewniana podłoga przyczepy.

04.08.2013 r. godz. 15:49

Wypadek samochodu osobowego w Ulatowie Pogorzel gmina Jednorożec. W wypadku nikt nie ucierpiał. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne, postawili leżący na jezdni na dachu samochód na koła i zepchnęli na pobocze oraz usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe.

W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległ Peugeot 206.

04.08.2013 r. godz. 21:38

Pożar lasu w Zarębach gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej, okoliczni mieszkańcy tłumili płomienie i okopywali małe zarzewia ognia. Pożar obejmował około 15 arów 13 letniego lasu i stwarzał zagrożenie dla kompleksu leśnego o powierzchni około 50 ha. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 20 arów poszycia.

            Ponadto w minionym tygodniu strażacy dwadzieścia dwa razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, dwa razy gasili trawy na nieużytkach, jeden raz słomę na ściernisku i dwa razy usuwali powalone drzewa.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments