Interwencje straży Przasnysz – od 19 do 25 sierpnia 2013 r.

20.08.2013 r. godz. 19:22

            Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Łoje gmina Krzynowłoga Mała. Dwie osoby poszkodowane.

W chwili przybycia straży pożarnej, podróżujące osoby znajdowały się na zewnątrz pojazdu (3 osoby), natomiast samochód leżał na boku na poboczu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanym, odłączyli zasilanie elektryczne, oświetlali teren działań, kierowali ruchem drogowym. W pierwszej fazie działań ratowniczych ruch drogowy był całkowicie wstrzymany.

Działania kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków polegały na: założeniu kołnierza ortopedycznego, ułożeniu na noszach typu deska, opatrzeniu rany głowy, opatrzeniu kończyny górnej, tlenoterapii, termoizolacji poszkodowanych i wsparciu psychicznym.

Po przybyciu pogotowia ratunkowego, przekazali poszkodowane osoby, które przewieziono do szpitali. Jedną z nich przewieziono na lądowisko przy szpitalu, z którego śmigłowcem przetransportowano do innego szpitala. Straż pożarna zabezpieczała lądowanie i start śmigłowca.

W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległ Opel Tigra.

<<ZDJĘCIA>>

23.08.2013 r. godz. 22:31

            Zderzenie samochodu osobowego z dzikiem w Opaleńcu gmina Chorzele, nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód znajdował się na pasie jezdni, a potrącony dzik na poboczu. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w samochodzie, kierowali ruchem drogowym i usunęli wyciek płynów eksploatacyjnych.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Audi A4.

W minionym tygodniu strażacy dwadzieścia dwa razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i jeden raz gasili palące się składowisko odpadów na posesji.


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments