Interwencje straży Przasnysz – od 09 do 15 września 2013 r.

09.09.2013 r. godz. 16:23

            Pożar komory silnika samochodu osobowego w miejscowości Bartniki gm. Przasnysz.

W chwili przybycia Straży Pożarnej pożar samochodu został ugaszony przez właściciela, gaśnicą proszkową. Zastępy JRG zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne oraz sprawdzili pojazd czy nie występują jakieś zarzewia ognia.

13.09.2013 r. godz. 09:08

            Zerwana blacha na wieżyczce kościoła zwisająca nad chodnikiem w miejscowości Rostkowo gm. Czernice Borowe. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na zdemontowaniu naderwanej blachy i ponownym jej przymocowaniu do więźby dachowej z podnośnika hydraulicznego.

14.09.2013 r. godz. 04:16

            Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Bogate gm. Przasnysz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej samochód osobowy znajdował się poza jezdnią na dachu w rowie. Osób poszkodowanych nie było w pojeździe i w jego pobliżu. Działania zastępów JRG polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu miejsca wypadku i podniesienia auta celem sprawdzenia czy nie ma pod nim osób, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. Dalsze czynności dochodzeniowe prowadziła Policja.

14.09.2013 r. godz. 15:39

            Pożar drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Olszewka gm. Jednorożec.

Przed przybyciem Straży Pożarnej właściciel wraz z sąsiadami podjął nieskuteczną próbę ugaszenia ognia. Zastępy Straży po wyłączeniu instalacji elektrycznej ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali skuteczny prąd gaśniczy wody na palące się wnętrze kotłowni i drewniany strop. W czasie działań konieczne było ewakuowanie z budynku tlących się materiałów i przelaniu ich wodą, przewietrzeniu pomieszczeń budynku i sprawdzeniu czy nie ma jeszcze zarzewi ognia.

            W minionym tygodniu strażacy osiem razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, raz usuwali powalone drzewo z jezdni, oraz raz wypompowywali wodę z zalanej piwnicy na skutek intensywnych  opadów deszczu.

            W dniu 15.09.2013r odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze powiatu przasnyskiego w miejscowości Jednorożec, w których wzięło udział 9 drużyn w tym 3 młodzieżowe.

Klasyfikacja generalna zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt przestawia się następująco :

1 miejsce OSP Bogate z wynikiem 1002 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców przestawia się następująco :

1 miejsce OSP Leszno z wynikiem 1041,90

2 miejsce OSP Bogate z wynikiem 1035,60

 Klasyfikacja generalna zawodów drużyn dorosłych przestawia się następująco :

1. miejsce OSP Połoń

2. miejsce OSP Mchowo

3. miejsce OSP Chorzele

4. miejsce OSP Krasne

5. miejsce OSP Budki

6. miejsce OSP Romany Sebory

               Nagrody dla zwycięskich drużyn zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, Nadleśnictwo Przasnysz, Nadleśnictwo Wielbark, Nadleśnictwo Parciaki i Gminę Przasnysz.

 


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments