Interwencje straży Przasnysz – od 06 do 12 stycznia 2014 r.

07.01.2014 r. godz. 16:53

            Śmiertelne potrącenie kierowcy samochodu ciężarowego w Karwaczu gmina Przasnysz. W chwili przybycia straży pożarnej na miejsce zdarzenia pojazdy stały na swoich pasach jezdni w odległości około 100 m od siebie (ciężarówka i samochód osobowy). Ruch drogowy był zablokowany. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon kierowcy ciężarówki. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym Fordzie Mondeo, wyznaczyli objazd miejsca zdarzenia i kierowali ruchem drogowym.

W wyniku zdarzenia, zniszczeniu uległ przód, szyba przednia i dach samochodu osobowego.

 

08.01.2014 r. godz. 14:31

            Wypadek samochodu osobowego w Karwaczu gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana. W chwili przyjazdu straży pożarnej samochód osobowy leżał na dachu poza drogą. Kierujący pojazdem znajdował się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili podstawowe czynności życiowe u poszkodowanego, zaopatrzyli rany, ułożyli w pozycji przeciwwstrząsowej i unieruchomili na noszach typu deska, następnie zabezpieczyli przed utratą ciepła „folią życia”, udzielali wsparcia psychicznego. Poszkodowanego przekazali przybyłemu zespołowi medycznemu, który przewiózł go do szpitala. W międzyczasie strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym samochodzie oraz kierowali ruchem drogowym.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległa Toyota Avensis.

09.01.2014 r. godz. 17:03

            Poszukiwania zaginionego 79 letniego mężczyzny z Przasnysza. Mężczyznę poszukiwano na terenie Domu Pomocy Społecznej, w mieście i drogach wylotowych z miasta. Po dwóch godzinach poszukiwań mężczyznę odnaleziono. W działaniach poszukiwawczych brało udział 24 strażaków z 5 samochodami i 14 policjantów z 6 samochodami.

12.01.2014 r. godz. 13:11

            Pożar budynku wielorodzinnego w Przasnyszu przy ul. Rynek. W pożarze nikt nie ucierpiał. W chwili przybycia straży pożarnej pożarem objęte było mieszkanie na pierwszym piętrze. Strażacy  zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań gaśniczych. Zamiarem taktyczny kierującego działaniem ratowniczo-gaśniczym (KDR) było: ewakuować mieszkańców budynku, sprawdzić pomieszczenia czy nikt nie pozostał w środku, nie dopuścić do rozprzestrzeniania się pożaru i ugasić pożar. W czasie działań ewakuowano 9 osób. Pożar ugaszono. Strażacy oddymili pomieszczenia używając wentylatora oddymiającego, część nadpalonego mienia wynosili na zewnątrz i dogaszali. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych prowadzili niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji w celu wyeliminowania zarzewi ognia. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku, aczkolwiek nie udało się uniknąć strat popożarowych.   >>ZDJĘCIA<<

12.01.2014 r. godz. 22:44

            Pożar drewnianej stodoły w Helenowie Gadomcu, gmina Przasnysz. W chwili przybycia straży pożarnej, pożarem objęte było całe wnętrze stodoły. Pożar stwarzał zagrożenie dla drewnianych budynków gospodarczych pobudowanych  w odległości około 0,5 m od płonącej stodoły. Zamiarem taktycznym KDR-a była obrona budynków gospodarczych przed zapaleniem się i ugaszenie pożaru. Pożar ugaszono. Konstrukcję stodoły zagrażającej zawaleniu rozebrano i dogaszono. Zamierzony zamiar taktyczny został osiągnięty.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy 5 razy usuwali powalone drzewa z jezdni.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments