Interwencje straży Przasnysz – od 05 do 11 sierpnia 2013 r.

07.08.2013 r. godz. 10:59

Pożar przyczep rolniczych ze słomą w Rycicach gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęte były dwie przyczepy ze słomą znajdujące się na drodze krajowej 57. Pożar ugaszono i usunięto z jezdni przyczepy. W czasie działań ruch drogowy był wstrzymany.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 32 m3 słomy i opony przyczep rolniczych.

08.08.2013 r. godz. 14:29

Pożar lasu i trawy na pastwisku w Olszewce gmina Jednorożec. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęte było poszycie w lesie i trawa. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 0,25 ha poszycia leśnego i około 0,25 ha trawy na pastwisku.

Warunki atmosferyczne: temperatura 35o C i silny porywisty wiatr.

08.08.2013 r. godz. 19:51

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Przasnyszu przy ul. Zawodzie. Dwie osoby poszkodowane. W chwili dojazdu straży pożarnej przez uchylone okno na parterze na zewnątrz wydobywał się dym. W rozpoznaniu wstępnym kierujący działaniem ratowniczo-gaśniczym (KDR) ustalił, że wewnątrz pozostaje osoba niepełnosprawna do której mieszkańcy próbowali się dostać. Drzwi do mieszkania były zamknięte. Pozostała część mieszkańców znajdowała się na zewnątrz budynku. Zamiarem taktycznym KDR-a było odnalezienie i ewakuacja w bezpieczne miejsce pozostałego mieszkańca, przeszukanie pomieszczeń w celu upewnienia, się że wewnątrz nikt nie pozostał, niedopuszczenie do rozprzestrzenia się ognia na sąsiednie pomieszczenia, ugaszenie pożaru.

Strażacy w aparatach powietrznych, po wyważeniu drzwi, odnaleźli  przytomnego mężczyznę w mieszkaniu, ewakuowali go na zewnątrz i przystąpili do realizacji zadań medycznych (tlenoterapia, unieruchomienie na noszach typu deska, zabezpieczenie przed utratą ciepła, kontrola drożności dróg oddechowych, wsparcie psychiczne). Poszkodowanego przekazano przybyłemu zespołowi karetki pogotowia. W międzyczasie strażacy ewakuowali z mieszkań 4 osoby, dwie z nich przekazano bezpośrednio służbie medycznej z objawami podtrucia gazami pożarowymi. Jedną z nich (kobieta 90 letnia) zabrano do szpitala.

            Pożar ugaszono, pomieszczenia przewietrzono i sprawdzono czy nie pozostały jakieś zarzewia ognia.

W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie pokoju i korytarza w mieszkaniu.

<<ZDJĘCIA>>

09.08.2013 r. godz. 22:03

Pożar stodoły w miejscowości Ulatowo-Słabogóra gmina Jednorożec. W chwili dojazdu straży pożarnej paliła się cała stodoła. Właściciel wraz z domownikami w tym czasie wyprowadzali zagrożone krowy z obory (wcześniej odłączył energię elektryczną). Zamiarem taktycznym było niedopuszczenie do rozprzestrzenia się na inne budynki w gospodarstwie i ugaszenie ognia. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru spaleniu uległa część użytkowa stodoły oraz znajdująca się w niej słoma około 20 m3, siano około 150 m3, młocarnia, silnik elektryczny i drobny sprzęt rolniczy.

10.08.2013 r. godz. 19:37

Wypadek z udziałem skutera i motocykla w Turowie gmina Czernice Borowe. Dwie osoby poszkodowane. W chwili dojazdu straży pożarnej na miejscu zdarzenia pogotowie ratunkowe opatrywało osoby poszkodowane, które później przewieziono do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli pojazdy i pozostałości powypadkowe z jedni.

W wyniku zderzenia całkowitemu zniszczeniu uległ skuter marki ZIPP  oraz częściowo motocykl Honda.


10.08.2013 r. godz. 21:58

Pożar sterty słomy w miejscowości Łoje gmina Krzynowłoga Mała. W chwili dojazdu straży pożarnej paliła się sterta słomy, która stwarzała zagrożenie dla linii elektrycznej i ścierniska o powierzchni około 5 ha przylegającego bezpośrednio do lasu. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 60 m3 słomy.

11.08.2013 r. godz. 15:55

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. Dwie osoby poszkodowane. W chwili dojazdu straży pożarnej osoby poszkodowane znajdowały się na poboczu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury z zakresu ratownictwa medycznego, przekazali poszkodowanych przybyłej karetce pogotowia, kierowali ruchem drogowym, usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód motocykla Kawasaki oraz częściowo przód i bok Toyoty Yaris.

11.08.2013 r. godz. 17:46

Dzik w studzience melioracyjnej w Tokach gmina Czernice Borowe. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia straży pożarnej, stwierdzono, że dzik (około 30 kg) znajduje się w studzience melioracyjnej około 2 metrów pod ziemią. Strażacy przy pomocy linki wyciągnęli uwięzione zwierzę  i wypuścili na otwarte pole. Dzik w dobrej kondycji oddalił się.

            Ponadto w minionym tygodniu strażacy dziewiętnaście razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, dwa razy gasili słomę na ściernisku, jeden raz gasili trawę na nieużytkach i trzy razy usuwali powalone drzewa.


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments