Interwencje straży – Przasnysz – od 03 do 09 czerwca 2013 r.

Interwencje straży – od 03 do 09 czerwca 2013 r.

 

03.06.2013 r. godz. 10:42

Wydobywający się dym z kratki wentylacyjnej w Przasnyszu przy ul. Rynek. Strażacy polecili przebywającym osobom wewnątrz, żeby opuścili zadymione pomieszczenie. Po dokonaniu rozpoznania ustalili, że przyczyną wydobywania się dymu z kratki wentylacyjnej, było uruchomienie dawno nie użytkowanego pieca grzewczego. Pomieszczenie przewietrzono agregatem oddymiającym. Właścicielowi zakazano użytkowania do czasu sprawdzenia pieca i przewodu kominowego przez specjalistę.

07.06.2013 r. godz. 19:23

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Helenowie gmina Krasne. Dwie osoby poszkodowane. Osobami biorącymi udział w zdarzeniu, zajmował się personel medyczny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem drogowym i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. Dwie osoby poszkodowane przewieziono do szpitala.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ bok fiata Pandy i przód Peugeota 206.

08.06.2013 r. godz. 13:17

            Wypadek dwóch samochodów osobowych w Krasnem. Trzy osoby poszkodowane (w tym 1 dziecko). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanych, uwięzionych w Nubirze. Założyli kołnierze ortopedyczne i w pierwszej kolejności ewakuowali dziecko przez drzwi, które nie było zakleszczone. Wykonali dostęp do uwięzionych poprzez wycięcie tylnych drzwi i wraz ze służbą medyczną unieruchomili  złamane kończyny u poszkodowanych. Ułożyli pasażerów na noszach typu deska i przetransportowali do karetek pogotowia. Do szpitali Kobietę i dziecko przewieziono karetkami pogotowia, natomiast mężczyznę śmigłowcem LPR.

W wyniku zderzenia całkowitemu zniszczeniu uległo Daewoo Nubira oraz bok i przód BMW.

09.06.2013 r. godz. 21:08

            Wypadek samochodu osobowego w Zielonej, gmina Krasne. Dwie osoby poszkodowane. W chwili dojazdu straży pożarnej cztery podróżujące osoby znajdowały się poza pojazdem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilnie elektryczne w rozbitym samochodzie i oświetlili teren działań. Służba medyczna udzieliła pomocy poszkodowanym.

W wyniku zderzenia, częściowo uległa przednia część Hondy Civic.

            Ponadto w minionym tygodniu strażacy cztery razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, cztery razy usuwali powalone drzewa i konary drzew z jezdni oraz trzy razy usuwali wodę z zalanych obiektów.

 

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments