Interwencje straży Przasnysz – od 02 do 08 września 2013 r.

03.08.2013 r. godz. 08:00

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Duczyminie gmina Chorzele. Jedna osoba ranna. W chwili przybycia Straży Pożarnej, osoby podróżujące samochodami znajdowały się poza pojazdami, a zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy jednej rannej osobie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory oraz zamknęli zawory instalacji gazowej w uszkodzonych pojazdach. Przez cały czas strażacy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo.

04.09.2013 r. godz. 21:47

            Wyczuwalna woń gazu na stacji benzynowej Orlen w Sierakowie. W chwili przybycia straży pożarnej gaz wydobywał się z zaworu studzienki, służący do napełniania zbiornika LPG. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia , wykorzystując miernik wielogazowy dokonano pomiaru stężenia gazu w powietrzu na stacji paliw w pobliżu studzienki, w której znajdował się nieszczelny zawór. W samej studzience miernik wskazał niebezpieczne stężenie gazu. Zamknięto zawór kulowy na głównym przyłączu. Studzienkę przewietrzono.

06.09.2013 r. godz. 09:23

            Wypadek ciągnika rolniczego w miejscowości Kwiatkowo gm. Chorzele. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej osoba poszkodowana znajdowała się w Karetce Pogotowia i była opatrywana przez ratowników medycznych. Poszkodowany został wydobyty spod przewróconego ciągnika rolniczego przed przybyciem zastępów Straży przez świadków zdarzenia. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu lądowania i startu śmigłowca LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala, oraz udzielono pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie osoby poszkodowanej z karetki do śmigłowca. W trakcie prowadzonych działań otrzymano informację, że pojazdem podróżowały dwie osoby. Druga z tych osób oddaliła się z miejsca zdarzenia. Podjęto decyzję o przeszukaniu okolicznych lasów i zarośli , poszukiwanej osoby nie odnaleziono. Dalsze działania przejęła Policja.

 

08.09.2013 r. godz. 15:34

            Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem w miejscowości Zaręby gm. Chorzele. Dwie osoby zostały poszkodowane. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy medycznej poszkodowanym i przekazano ich Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania zastępów Straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w obydwu pojazdach oraz uprzątnięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych i karoserii powypadkowej.

            W minionym tygodniu strażacy trzynaście razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, cztery razy usuwali powalone drzewo z jezdni, raz gasili pożar trawy i poszycia leśnego oraz otwierali drzwi mieszkania do zatrzaśniętej starszej kobiety.

            Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Staży Pożarnej w Przasnyszu informują, że w dniu 15.09.2013r. o godz. 10:00 , odbędą się X  Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP na Stadionie Sportowym w Jednorożcu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments