Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 7do 13 stycznia 2015 r.

W wyniku działania silnych wiatrów na terenie naszego powiatu w dniach od 10 do 12 stycznia straż pożarna interweniowała 34 razy przy usuwaniu powalonych drzew i  konarów drzew z dróg i miejsc, w których stwarzały zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. W sześciu przypadkach strażacy podejmowali interwencje polegające na zabezpieczeniu uszkodzonych dachów w miejscowościach: Lipowiec, Żbiki Gawronki, Przasnysz, Rembielin, Gostkowo i Zdziwój Nowy. Łączna powierzchnia uszkodzonych dachów wyniosła około 350 m2.

 

12.01.2015 r. godz. 0244

            Wypadek samochodu ciężarowego w Chojnowie gmina Czernice Borowe. Jedna osoba poszkodowana przewieziona do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbity samochód ciężarowy stał częściowo w rowie i na jednym pasie jezdni. Wewnątrz kabiny znajdował się kierowca. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia i po rozcięciu niektórych elementów kabiny wydobyli poszkodowanego na zewnątrz, którym zajął się personel medyczny.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ ciągnik siodłowy Volvo FH400.

12.01.2015 r. godz. 0346

            Pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Ulatowie Pogorzel gmina Jednorożec. W pożarze śmierć poniósł właściciel. W chwili dojazdu miejscowej OSP cały budynek objęty był pożarem. Z uzyskanych informacji wynikało, że wewnątrz pozostał zamieszkujący mężczyzna. Głównym celem dowodzącego było jak najszybsze dotarcie i odnalezienie pozostałej osoby, niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie budynki i ugaszenie pożaru. Z uwagi na bardzo mocno rozwinięty pożar strażacy nie mogli wejść do domu (płomienie i bardzo wysoka temperatura). Ciało mężczyzny odnaleziono około godziny 650.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu budynek mieszkalny.

12.01.2015 r. godz. 0639

            Wypadek samochodu ciężarowego w Przasnyszu przy ul. Piłsudskiego. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód ciężarowy znajdował się na środku drogi (wysepka drogowa). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem drogowym i usunęli pozostałości powypadkowe.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległa przednia szyba, zderzak i błotnik DAFA XF.

12.01.2015 r. godz. 1649

            Pożar budynku gospodarczego i samochodu osobowego w Zdziwóju Starym gmina Chorzele. W pożarze nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęte były drzwi i część więźby dachowej murowanego budynku gospodarczego. Na zewnątrz stał wyciągnięty i ugaszony gaśnicą prze właścicieli samochód osobowy. Strażacy ugasili pożar.

W wyniku pożaru częściowemu zniszczeniu uległy drzwi budynku gospodarczego, nadpaliło się kilka krokwi oraz zderzak i lampy Opla Vectry.


12.01.2015 r. godz. 2127

            Potrącenie pieszego przez samochód osobowy w Ulatowie Pogorzeli gmina Jednorożec. Pieszy poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments