Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 27 stycznia do 02 lutego 2016 r.

29.01.2016 r. godz. 17:30
Zadymienie w salonie fryzjerskim przy ul. H. Sienkiewicza w Przasnyszu. W chwili dojazdu straży pożarnej w salonie przebywały osoby i nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości. W pomieszczeniu widoczny był dym, który próbowano usunąć poprzez otwarcie okna na zapleczu. Kierujący Działaniem Ratowniczym (KDR) polecił wszystkim opuścić pomieszczenie (17 osób). Strażacy przystąpili do ustalenia źródła wydobywania się dymu i wykonali pomiary urządzeniami pomiarowymi. Urządzenia wykazały na sali obsługi klienta stężenie  tlenku węgla w zakresie 4 – 15 ppm, natomiast na łączniku pomiędzy salonem, a kotłownią  w zakresie 15 – 25 ppm. Strażacy przystąpili do wymuszonej wentylacji pomieszczeń używając wentylatora oddymiającego. W międzyczasie dwie osoby zaczęły uskarżać się na bóle głowy i nudności. Strażacy wdrożyli procedury kwalifikowanej pierwszej pomocy wobec poszkodowanych (tlenoterapia, wsparcie psychiczne, kontrola funkcji życiowych, termoizolacja przed utratą ciepła) i wezwali pogotowie ratunkowe. Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Pozostałe, nieuskarżające się osoby zostały pouczone o możliwości skorzystania z pomocy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w razie jakichkolwiek niepokojących objawów.
Po całkowitym przewietrzeniu pomieszczeń i ponownym sprawdzeniu czystości powietrza w pomieszczeniach urządzenia pomiarowe nie wykazały żadnych niebezpiecznych substancji zagrażających życiu i zdrowiu ludzi.

30.01.2016 r. godz. 22:11
Wyczuwalna woń gazu w budynku wielorodzinnym w Milewie Szwejkach, gmina Krasne. Jeden z mieszkańców budynku wielorodzinnego wyczuł woń gazu na klatce schodowej, która wydobywała się z jednego z mieszkań na parterze. Po zajrzeniu przez okno do mieszkania stwierdził, że w środku znajdują się 2 śpiące osoby, dziecko i mężczyzna. Nikt nie reagował na pukanie do drzwi i nawoływanie. Sąsiad wyważył drzwi do mieszkania.
W chwili przybycia straży pożarnej chłopiec i mężczyzna znajdowali się na zewnątrz i byli przytomni.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali tlen medyczny 7-letniemu dziecku, następnie w aparatach powietrznych zakręcili zawór gazu w kuchni gazowej i wynieśli butlę propan-butan na zewnątrz, przewietrzyli mieszkanie poprzez otwarcie okien, wykonali pomiary urządzeniem wykrywczo-pomiarowym. Urządzenie nie wykazało żadnych stężeń gazu. Poszkodowane dziecko przekazano pogotowiu ratunkowemu, które przewiozło je do szpitala.

30.01.2016 r. godz. 22:57
Pożar instalacji elektrycznej budynku wielorodzinnego w Przasnyszu przy ul. Lipowej. W chwili przybycia straży pożarnej w jednym z mieszkań paliła się puszka gniazda elektrycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli bezpieczniki na klatce schodowej co spowodowało ugaszenie pożaru. Następnie przewietrzyli mieszkanie i wezwali pogotowie energetyczne.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy jeden raz gasili pożar stosu gałęzi,  wypompowywali wodę z zalanej piwnicy oraz usunęli przewrócone drzewo, tarasujące przejazd drogą powiatową .

KPSP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments