Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 27 kwietnia do 03 maja 2016 r.

01.05.2016 r. godz. 0013

            Pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Raszujce gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej palił się szczyt budynku mieszkalnego, mieszkańcy znajdowali sie na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i przystąpili do gaszenia pożaru. Część strażaków w aparatach powietrznych prowadziła czynności gaśnicze wewnątrz na poddaszu. W międzyczasie prowadzono niezbędne prace rozbiórkowe w celu dotarcia do ogniska pożaru oraz ewakuację zagrożonego mienia. Po dotarciu do źródła ognia pożar ugaszono.

W wyniku pożaru spaleniu uległ szczyt budynku i około 3/4 dachu.

02.05.2016 r. godz. 2012

            Wypadek samochodu osobowego w Bindudze gmina Chorzele. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbity samochód stał na jednym pasie drogi blokując przejazd, natomiast poszkodowanymi zajmował się personel medyczny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli źródło zasilania w energię elektryczną oraz gazową, usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni i kierowali ruchem drogowym. W pierwszej fazie działań ratowniczych ruch drogowy był całkowicie wstrzymany. Po odjechaniu karetek pogotowia z poszkodowanymi wprowadzono ruch wahadłowy.

 W wyniku wypadku zniszczeniu uległ Citroen XSARA.

02.05.2016 r. godz. 2136

            Wypadek samochodu osobowego w Plewniku gmina Krzynowłoga Mała. W wypadku nikt z podróżujących nie ucierpiał. W chwili przyjazdu (najechania w drodze powrotnej z innego zdarzenia) straży pożarnej jeden pas drogi krajowej nr 57 był zablokowany przez rozbity pojazd i nieżywą łanię. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, wdrożyli procedurę wsparcia psychicznego wobec podróżujących samochodem, którzy nie zgłaszali żadnych dolegliwości, kierowali ruchem drogowym i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. Martwe zwierzę usunął zarządca drogi.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przedni zderzak z maską i prawy błotnik z reflektorem BMW 120.

02.05.2016 r. godz. 2214

            Pożar budowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Przasnyszu przy ul. Zawodzie. W chwili przybycia straży pożarnej paliło się ocieplenie zewnętrzne budynku wielorodzinnego w trakcje budowy (styropian i izolacja fundamentu). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed osobami postronnymi i ugasili pożar.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo około 5m2 ocieplenia zewnętrznego budynku (styropian, izolacja).


03.05.2016 r. godz. 1438

            Pożar poszycia lasu w Krukowie gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęte było ok. 2 arów poszycia w lesie ok. 60-letnim. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru spaleniu uległy 2 ary poszycia leśnego.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments